Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ez mennyire plágium egy...

Ez mennyire plágium egy szakdolgozat módszertani fejezeténél?

Figyelt kérdés

Nagyon hasnonló a módszertant alkalmazon, mint egy másik kutatás és a módszertani résznél ugyanabból a könyvből hivatkoztak, mint én. Na most ennél a résznél ugye a tankönyvekből kell kb. a lényeget leírni, ha ugyanazokat az egyenleteket, stb. használom, mint a másik kutatás (nyilván a szöveges részt átfogalmazom amennyire lehet) akkor ez mennyire plágium?



Hivatkozásnak csak a könyvet hivatkoznám


2022. ápr. 13. 03:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem valami ismeretlen technológiát kell feltalálnod, ha a feljasznált forrásokat megjelölöd, akkor nem lesz gond a plágiummal.
2022. ápr. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Egyet értek az előzővel,mindenképp jelölj meg minden forrást, és akkor nem lesz baj, de ezzel kapcsolatban pontosíts a konzulenseddel is.
2022. ápr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghivatkozod, akkor nem plágium. Az meg pláne nem plágium, hogy ugyanazokat a forrásokat használod, amiket már mások is használtak.

Az a plágium, ha nincs hivatkozás és úgy tűnik, mintha te találtad volna ki.

2022. ápr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Módszertannál nem kell feltalálni a spanyolviaszt.

Én tudományos cikkeknél így írtam le általában:


"Az xyz kísérleti rendszert úgy állítottuk össze, ahogy Kovács és mtsai leírták (hivatkozás). Röviden, a kísérlet menete a következő volt: (rövid összegzés a kísérleti módszerről)"

2022. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. ápr. 13. 13:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!