A japán Fukushima-ban bekövetkezett 2011-es atomkatasztrófának a negatív hatásai nagyobbak és hosszabb távúak lesznek a Föld élővilágára nézve, mint amilyen az 1986-os ukrán Csernobil volt?
Nem egyszerű kérdés, de én határozottan a nem felé hajlok.
Csernobilban sokkal nagyobb mennyiségű radioaktív anyag került a környezetbe, a légkörbe. (Most sajnos pontos adattal nem tudok szolgálni, de a Csernobilban kibocsátott radioaktív anyag aktivitása ~10x nagyobb volt, mint Fukushimában.)
De tovább mennék:
Csernobil napokon át ontotta a légkörbe a radioaktív izotópokat a grafit égése nyomám illetőleg ott konkrétan elpusztult a reaktorzóna.
És ez hatalmas baj volt, mert ebből így lett abszolút globális probléma.
Ehhez képest a japán erőműben a légkörbe kerülő anyagok minimálisak voltak, gyakorlatilag az a kevés gőz csak, amit szabályozottan kiengedtek.
Ott ami jelentős volt, az a tenger szennyezése, de az nem jelent olyan roppant nagy problémát. Gyorsan elegyedett a radioaktív víz a nem radioaktívval, és így csomó izotóp esetében már a baleset után nem sokkal sem volt határértéken túlmutató érték mérhető.
Ezen túlmenően a japánok sokkal profibban megoldották a dolgokat, mint anno a hanyag szovjetek, ugye sokkal jobb technológia is rendelkezésükre állt már.
Ezen dolgok miatt gondolom, hogy Fukushima nem volt annyira gázos, mint Csernobil, bár az INES skála szerinti 7-es besorolás mindenképpen járt neki.
2#-ben megdöbbentően sok igazság van.
Sőt jelentős negatív hatás nem is figyelhető meg a vadállat poulációban.
A zónában sok farkas, bölény, vadló, barnamedve, stb. él.
Valahol azt olvastam, itt él a legnagyobb vadló populáció.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!