Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan kell kutatni?

Hogyan kell kutatni?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk van egy téma ami érdekel akkor azt hogyan lehet neki állni kutatni?

2022. jan. 27. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Net, könyvtárak, témában jártas emberekkel beszélni, jegyzetelni...
2022. jan. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Attól függ, mit hívsz kutatásnak. Ha csak utána akarsz járni valaminek, akkor a neten és a könyvtárakban sok mindent megtalálsz. És a téma sem mindegy, ha pl. egy történelmi eseményt, vagy személyt szeretnél kutatni, akkor net, könyvtárak, és levéltárak. Viszont ha mondjuk biológia vagy kémia témákban szeretnél kísérletezni, akkor az már komplikáltabb lehet.
2022. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen az utóbbi
2022. jan. 27. 15:51
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Ha tudományos kutatás érdekel, akkor min. kéne hozzá egy PhD fokozat, majd elmész dolgozni egy kutatóintézetbe, ahol a segédmunkatárstól fokozatosan eljuthatsz magasabb beosztásba.

Kezdőként a tapasztaltabb kutatók keze alá dolgozol, tőlük kapsz feladatokat, és szépen "bedolgozod" magadat, megtanulod a kutatás módszereit.

2022. jan. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akármilyen témában is kutatsz, abban nyilván már mások is kutattak, tehát először össze kellene szedned a magyar és az összes elérhető külföldi irodalmat, hogy lásd, az előtted levő kutatók merre mentek, meddig jutottak el. Ez oltári nagy munka, szerintem éveket is felölelhet, mire képben leszel. Aztán, ha nem vagy megelégedve mások kutatásának eredményeivel, akkor kell bedobnod saját ötleteket. Sokszor ez a legnehezebb, mivel ha úgy nézzük feltalálónak kell lenned. Vagy nagyon szerencsésnek, hogy a véletlen neked dolgozzon.
2022. jan. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5: a tudományos kutatás egyáltalán nem ilyen önálló tevékenység!

Nemcsak hogy team-munka, de legtöbbször nemzetközi projektek (vagy több hazai egyetem-kutatóintézet) együttműködésével valósul meg.

Nem egy ego-trip. :))))

2022. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2022. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy nem úgy kutatunk (mint például 5 is írja), hogy nagy levegőt veszünk, elhatározzuk és nekiállunk. Hanem úgy, hogy előbb iskolába járunk, ott megtetszik egy szakirány, egyre többet olvasunk róla, kérdezzük a tanárainkat. Ők ezt észreveszik, segítenek, eszerint keresünk munkahelyet (gyakran tanáraink ajánlása alapján). Ott folytatjuk a tanulást, kicsit módszeresebben, technikákat tanulunk, feladatokat oldunk meg, eleinte segítséggel, irányítással. Egyre bonyolultabb dolgokat tudunk meggondolni, közben a "tanulás" már a szakirodalom alapján történik, tehát egyre jobban képben leszünk arról, hol tart a téma, hogyan álljunk neki egy problémának, hogyan fogalmazzuk meg gondolatainkat.

És megfelelő szorgalom esetén, elkezdünk képesnek lenni magunk is cikkeket írni. Ha elég okossá váltunk, egyre magvasabbakat.

2022. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nyilvánvaló kamukérdés (biztos szintlépéshez kell), ti meg nekiálltok regényt írni...
2022. jan. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Milyen szintlépéshez? Engem tényleg érdekel.
2022. jan. 30. 12:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!