Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van majdnem egész évben...

Miért van majdnem egész évben hideg?

Figyelt kérdés
Egész tavasz hideg volt, végig fűteni kellett. Egyedül a nyár volt kellemes meleg. Most meg egész ősszel is hideg van nagyon. A nyár kivételével a három évszakunk nagyon hideg.

#hideg #ÁllandóHideg
2021. okt. 25. 11:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Pesten például.
2021. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Wadmalac ***** válasza:
79%

"Most meg egész ősszel is hideg van nagyon."


Hát nekem éppenséggel ez egy elég meleg ősznek tűnt. Most jönnek az első igazi fagyok.

Pár hete még csaknem mindennapos volt a napközbeni 20 fok. Most is 15 fok van.


A tavasz valóban elég hűvös volt, május közepe, vége felé kezdett, szinte hirtelen felfutni a hőmérséklet.


Én úgy látom, hogy mintha az átmeneti időszakok, a tavasz és ősz lennének nagyon lerövidülve, a hivatalos időszakuk végén mutatják csak a "normális" hőmérsékletüket, rövid ideig és gyorsan fordulnak át a következő évszakba, télbe, nyárba.

Maga a tél meg elég gyengusszá vált, január végén februárban mutat csak valamit.

2021. okt. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Nyáron jön a hiszti h meleg van télen meg jön a hiszti hogy hideg van egy 80 évesnél értem.

Én a tavaszi és az őszi időjárást nem szeretem. Reggel befagy a segged, délután meg rövid gatya és póló kell mert belerohadsz a ruhádba... Szépnek szép mindkét évszak, de inkább a nyár vagy a tél... Mindegy melyik. 37-38 fokig elvagyok. Ha tartósan 30 fok felett van akkor meg hozzászokik az ember. Hideggel is ugyan így van...

2021. okt. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

#12

Az a baj, hogy a nyár vége is értékelhetetlen volt, augusztusban 12 fok....

2021. okt. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Wadmalac ***** válasza:
68%

"augusztusban 12 fok...."

Alkalmilag.

Előfordul. Most sem álladóan volt ilyen.

2021. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

#15

Alkalmilag? A fél hónapban annyi volt, az ismerőseim nagy részének elcseszte a nyaralását.

2021. okt. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek a válasz: ilyen az éghajlatunk. Nekem sem a kedvencem, az év 12 hónapjából legalább 8-at hidegnek érzek.

Egyébként eddig nincs meleg évünk, inkább nagyon vegyes a kép: enyhe téli hónapok, aztán nagyon hűvös április-május, nagyon meleg június-július, aztán augusztus átlag alatt, csak az ősz eddig az, ami átlag körül alakult.

2021. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Wadmalac ***** válasza:
51%
#16: Negyedik hét volt a nagyon gyenge. Harmadikon még mindenki pihegett, hogy végre nincs kánikula.
2021. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Bács-Kiskunban pl a kinti hőmérő épp 16-ot mutat. Szerintem egész kellemes, napos idő van, pláne novemberhez képest."

ne ba.. nálatok már november van? :D

2021. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#18

Mi aug 22-én indultunk nyaralni, 10-12 fok volt napközben... Júniusban volt 1-2 hét meleg, aztán annyi.

2021. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!