Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Igazából mi dönti el, hogy a...

Igazából mi dönti el, hogy a pénznek mennyi legyen az árfolyama?

Figyelt kérdés

1 euró miért pont 284 forint? Mi dönti ezt el? És nem csak a közvetlen okokra vagyok kíváncsi, vezessük vissza.

Valamit valahogy nem értek. Igazából az aranynak sincs értéke, csak mi adjuk neki nem? Semmire nem lehet felhasználni.


2010. szept. 2. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A kereslet-kínálat határozza meg mindennek az árát, így a valuták árfolyamát is. Leegyszerűsítve minden annyit ér, amennyit a vevők megadnak érte és amennyiért az eladók hajlandók eladni.
2010. szept. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan.. ha elkezdenénk valamit nagyon vásárolni (ill. kevés van belőle), akkor felmegy az ára.

Ha nem kell senkinek (vagy sok van belőle), akkor csökken az ára.

ugyanígy működik, ha lakásárakról van szó, részvényekről, pénz árfolyamról vagy másról.


Az, hogy az aranyat semmire nem lehet felhasználni, azért így nem igaz :)

Ha a pénzre mondanád ugyanezt, találóbb lenne: a pénznek valóban nem önmagában van értéke, hanem mi adjuk neki.

2010. szept. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaja, az arany iparilag is elég fontos, árilag rengeteg értékesebb nyersanyag is lehetne, inkább csak történetileg maradt ez a meghatározó :)


Amúgy pont ebből jön az árfolyam ingadozás. Vannak a sokat emlegetett "külföldi befektetők" akik abból gazdagodnak meg, hogy igyekeznek kitalálni, hogy fog változni a többi befektető pénze. Te is beszállhatsz a valuta kereskedelembe, csak persze nem lesz rá hatásod :) De ha lesz pár milliárd fölös euród mondjuk, akkor onnantól kezdve elkezdheted csődbe vinni a többi befektető embert :) Elkezded felvásárolni a forintot, ennek hatására elkezd felmenni az ára. (Kevesebb van, mindenki igyekszik hasznot húzni belőle). Ha elkezded eladni, és találsz rá vevőt, akkor lemegy az ára, mennyiségtől, és befektetői bátorságtól függően, hogy mennyire.


Pont ezért vicces a politika hatása, ugyanis jóformán sok befolyásuk nincs az árfolyamra. Ők az államadósságot "adják" el. vagyis megint te jössz a rengeteg pénzeddel, és szeretnéd befektetni.

2010. szept. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Véletlen kattintottam -.-


Szóval, szeretnéd befektetni, és kiszúrod a Magyarországot, isten tudja, milyen megfontolásból. A MNB kirak egy kamatrátát, ami alapján a te pénzedért annyi kamatot fizetnek majd. Te veszel egy milliárd euró értékű államkötvényt, vagyis forintot, vagyis befektetsz. Ekkor a forint ára fel fog menni (és jönnek a sakálok a nyakadba, akkor akarnak majd még pénzt húzni belőle, már ha te ismert ember vagy :) ). Majd az államnak lejár az idő, és fizeti a kamatokat (hát vagy nem. Ekkor tör ki a pánik, mert mindenki el akarja adni a nála lévő kötvényeket, és jönnek a rizikósabb befektetők, akik jó esélyben megveszik tőlük, a forint meg zuhan, mert mindenki el akar adni, és nem lesz pénz, amiből a hitelt tovább finanszírozzák).


Magyarán van pár ember, aki abból élősködik, hogy te adót fizetsz. Ők a titokzatos, mindenki felett álló "külföldi befektetők", szinte minden újságcikkben megtalálod őket.

2010. szept. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én eddig nagyjából úgy veszem ki, hogy gyakorlatilag az emberi hit irányítja. Ha most hirtelen mindenki forintot akarna, akkor meggazdagodnánk?
2010. szept. 4. 20:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, ideiglenesen, ha nagyon alacsony kamatra vennék :)
2010. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!