A második világháborúban jelentős mennyiségű fa pusztult el?
#2 ez igaz volt a városokra, ott nyilván látványos is volt, főleg a bombázások okozta tüzekben elpusztultakkal együtt. De azért egy ország erdős területeihez viszonyítva az a "pár" városi fa nem oszt nem szoroz, még egy nagyobb erdei tarvágással sem feltétlen ér fel.
Az első világháború valószínűleg komolyabb fapusztulással járt. Főleg a nyugati fronton a folyamatos zárótüzek több km szélességben tüntettek el erdőket, és a front mozgott, szóval elég széles kihalt senkiföldjék alakultak ki, gyakran erdők helyén. De a lövészárkok megerősítéséhez is rengeteg faanyagot használtak fel.
Ez attól függ, mit értünk jelentős mennyiségnek, vagy hogy mihez viszonyítjuk.
A huszadik században szörnyű, hatalmas emberveszteséggel járó háborúk voltak, mégis összességében ez a legbékésebb időszak a Földön eddig, hiszen a korábbi századoknál sokkal többen éltek benne békében, eleve mert az emberiség folyamatosan szaporodik, a háborúban meg százalékosan kevesen vettek részt, még ha világháború volt is, így valószínűnek tartom, hogy a növényzet, vagy ebből speciálisan a fák száma, vagy területe emiatt jobban csökken, mint a háború miatt, mert a szaporodó emberiség elveszi az életterüket.
Ötven éve még csak három milliárd ember élt a bolygón, ma meg közel nyolc és szerintem a növényzet rovására, dacára az erdősítéseknek, mert sokkal több fa fogy, bútorok, tárgyak, vagy akár csak a papír nagyobb fogyása miatt, meg természetesen sokkal több lakóövezet létesül, ipari, vagy mezőgazdasági terület, vagy infrastrukturális építmény, például utak, autópályák és ez jobban fogyasztja a flórát (és a faunát), mint bármilyen háború.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!