Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Van ilyen statisztika? Ha...

Van ilyen statisztika? Ha van, hol érhető el?

Figyelt kérdés

A beoltatlanok aránya: a kórházban ápoltak, lélegeztető gépen lévők, elhunytak között. (Covid, 4. hullám, most)

(Ha nincs, miért nincs?)

Ennél meggyőzőbb oltási propagandát elképzelni sem tudok, ha az adatok 90% felett vannak.

Vagy aggódni kellene, mert a kormány nagyon szeret dicsekedni, és ha nem nyomják ezeket a számokat ...?

Elérhetőek valahol ezek az adatok? A beoltatlanok aránya, nem a teljes népesség, hanem a betegek között!!!



2021. okt. 11. 12:29
 1/8 Wadmalac ***** válasza:
59%

Bizonyára van, csak ezt "ömlesztve" kiadni egy csomó félreértelmezésre adna okot.

Ahhoz kéne egy korosztályonkénti kategorizálás, hogy régebbi vagy delta variáns okozta fertőzés stb. illetve valószínűleg akkor lesz majd szignifikáns a különbség, ha a fertőzöttek kórházi létszáma is magasabb lesz, illetve jóval magadabb átoltossági arány lesz.

Lásd UK:

[link]

2021. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:
79%

Csak mondok egy példát, hogy miért vacillálhatnka az adatok kiadásán.


Tegyük fel, szerintem reális feltételezés, hogy a legidősebbek és egyéb betegség miatt legveszélyeztetettebbek közt sokkal több az oltott, mint az országos oltottsági átlag.

Mondjuk vegyük ezt 90%-osnak.

Tegyük fel, és a globális adatokból is ez jön le, még a legidősebbek közt is kb. tizedakkora az esélye oltottak esetén a súlyos betegségnek, halálnak, mint oltatlanul.

És most nézzük, mi történik, ha ezer ilyen idősebb megnyeri a vírust.

Mondjuk akkor ebből 900 oltott, 100 oltatlan.

Mondjuk, hogy ilyen idős, krónikus beteg oltottaknak 1% esélye van súlyos betegségre, oltatlannak tízszer akkora, 10%.

Akkor 900 oltottból súlyosan megbetegszik 9, 100 oltatlanból 10.


Na hányan fekszenek akkor kórházban, oltott, oltatlan?

9 és 10, gyakorlatilag ugyanannyi.

Ha ezt az arányt hivatalosan bemondják, a jónép rávágja, hogy na tessék, xart sem ér az oltás.

Pedig láthatóan állatira nem igaz.


Na szerintem ilyen okok is belejátszanak, hogy nincs kiadott adat.

2021. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Létezik, de titkos. Vajon miért?!

[link]

2021. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A 2-es kommenteddel ellentétben a linkeden ott van egy olyan adat, hogy köpni tudnék, akkora elferdítés, hazugság:

"2021 januárja és júliusa között történt több mint


51 EZER, COVID-19 OKOZTA ANGLIAI ELHALÁLOZÁSBÓL CSUPÁN 256 - 0,5 SZÁZALÉK - VOLT AZ OLYAN BETEG, AKI AZ OLTÁS MINDKÉT ADAGJÁT FELVETTE"

2021 januárja és júliusa között...

A halálozások 90%-a az 1-2. hónapban volt amikor az 1. oltást is kevesebb mint 30% vette fel, hát még a 2.-at!

Undorító elferdítés!

#2: Lehetne súlyozni az oltottsági arányokkal.

Különben az sem túl megbízható, hogy azt mondják 90% hatékony, de nincs alátámasztva a mostani tapasztalatokkal.

2021. okt. 11. 14:16
 5/8 sadam87 ***** válasza:
68%

Például ebben a cikkben elég sok adatot találsz 13 USA állam/megye kapcsán ezzel kapcsolatban. Az eredmények alapján az oltás ok elég hatékony védettséget adnak (a halálozások számát kb. 11-ed részére csökkentik a nem vagy nem teljesen oltottakhoz képest). A táblázatban talász számszerű adatokat is.

[link]

(Az mondjuk kár, hogy az egyáltalán nem oltottakat, és a részben oltottakat - kettőből egy oltás - nem veszi külön, az is érdekes lett volna.)

Magyarországon sajnos tényleg nem nyilvánosak ilyen irányú adatok. A kormány úgy tűnik azt tekinti európai színvonalú járványügyi kommunikációnak, ha minél több adatot eltitkol. De azért valószínűleg az oltások itthon sem működnek máshogy, mint az USA-ban.

2021. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár napja mondták, hogy 1% fertőződött meg. Amúgy valamenyit csak véd, a családban egyedül olyan lett beteg aki nem kérte az oltást, a felesége kérte az oltást és nem fertőződött meg. Párom unokatesója és a családja meg nem kérték és végig ment rajtuk, még a 3 éves gyerek is elkapta, pedig elvileg gyerekek kisebb eséllyel kapják el.
2021. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy ilyen adat valóban félrevezető magában.

Az oltások hatása idővel csökken, tehát egyáltalán nem mindegy, ki mikor oltatta magát, mert aki régebben, az gyakorlatilag megközelíti az oltatlan szintjét, vagy ha mondjuk nem sokkal az oltás után betegszik meg, amíg még nem alakul ki egy védettség - mert ahhoz kell vagy két hét -, az is lényegében oltatlannak számít valójában, hiszen egyik esetben az oltás már, a másikban meg még nem hat.

Aztán azt sem lehet már biztosan tudni, hogy akinek papírja van, az valóban kapott e vakcinát, hiszen több esetben kiderült, hogy csak a papírt adta az orvos, persze pénzért, mert a páciens azért fizetett, hogy ne kapjon kezelést, csak igazolást róla. Az orvosnak meg mindegy, beadja e, vagy sem, mert ő fejpénzt kap az oltásokért az államtól, ha még a beteg is penget neki, az számára plusz zsozsó, az igazolást meg csak alá kell firkantania, még a pecsétet is a nővér csapja rá, szerintem tekintve a nagy ódzkodást az oltásoktól, komoly számban lehetnek ilyen sumákok, aztán ha megkapja a fertőzést és megmurgázik, akkor a statisztika felborul és további embereket vesz rá a csalásra, hogy csak a papírt kérje, magát az oltást meg ne.

2021. okt. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint minden, itt is az a kérdés, ki olvassa.

A probléma több sebből vérzik.

1. Ami van, azt a kormány a szakértők követelése ellenére nem adja ki (gyanítom, ennek oka, hogy a dilettáns és trehány munkától elég gagyi).

2. Azt még megnézik az egészségügyben, hogy volt-e oltva, de erősen személy- és helyzetfüggő a megnézés (a rendkívül erős leterheltség egyre inkább közömbössé, "kívülállókká" teszi az orvosokat). Az már kevéssé derül ki, pontosan ki és mit ó, mikor kapott, pedig ez is számít.

3. Nem vizsgálnak eredményességet, tehát hogy kialakult-e védettség (ezt csak jó pénzért magánemberként lehet elérni, protokollszerűen nem létezik).

4. Valódi ok-okozati összefüggés felderítéséhez kell a beteg aktuális állapota, a kapott kezelés módja, az oltottság jellege, az illető személyes reagálóképessége és egy sor más adat. Ezt senki nem vizsgálja egybefüggően, és ennek is sok oka van. Annyi tény, hogy ez nemzetközi probléma. Ha nem az lenne, létezne rá nemzetközi protokoll, amit legfeljebb nem használnak. De nincs, mert valahogy a hozzáértők nem forszírozzák, a hozzá nem értőkben meg fel se merül. Ez pedig azzal az általános morállal függ össze, ami számos más helyen is megmutatkozik, miszerint lehetne jobban csinálni, de nem teszik. Ahol ez eldől, ott nincs rá érdek.

2021. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!