Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért van manapság ennyiféle...

Miért van manapság ennyiféle allergia, érzékenység és intolerancia?

Figyelt kérdés

200 éve még nem voltak gluténtől és mindentől mentes ételek, és mégse az étel ölte meg az akkori embereket.

(Oké, a laktózérzékenység kivétel, a távol-keleten mindig is létezett)



2021. szept. 29. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Mert sokan műkajákon élnek, a minőségi kaják drasztikus árai miatt, s így a tej csak fényképen látott tehenet, a csirkehús meg még életében nyávogott, stb.
2021. szept. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szerintem legfőképp ezeknek a termékeknek az előállítása lehet az ok. Valószínűleg a standard (amik nem mentesek bármitől is) termékekbe is kerülhetett olyasmi plusz adalékanyag ami kiválthatta ezt. Az az plusz pedig van akire hatással van, van akire nincs.

Persze a valós hátterét nem lehet pontosan bemérni, de talán ezekre az okokra lehet legfőképpen következtetni.

Főleg hogy pl a GMO-s termékekek fogyasztása se egészséges hosszútávon, és a különbséget is erősen érezni lehet egy sajátilag termesztett és egy nagyobb üzletben megvásárolt zöldség vagy gyümölcs között.

2021. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az egyik ok amit fel szoktak hozni, az általános kemizáció. A pár évtizeddel korábbi helyzethez képest sokszorosára nőtt a vegyszerek száma, amivel találkozunk, sokkal több az élelmiszeradalék, a növényvédőszer, a műanyag, a festék, a gyógyszer, a tartósítószer és ezeknek az egészségügyi hatása csak nagyon nagyjából van felderítve. Az EU-ban most az endorkin rendszert támadó vegyszereket kutatják nagyon, de valószínűleg az immunrendszert megzavaró vegyület is van jónéhány.
2021. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
68%

Valóban vannak allergia-trigger anyagok az életünkben.

És belejátszanak.

Minimum ekkora gond az, hogy ma már olyan higiénikusan élünk, hogy az immunrendszerünk egyrészt edzetlen, másrészt meg gyakran nincs elég melója és úgymond unalmában malmozik, árnyékra is vetődik.


Még egy dolog: az allergia hatalmas üzlet, főleg az olyan termékek terén, amik nem minősülnek gyógyszernek és tonnaszám traktálhatnak vele, még ha nem is használ.

Mert ha nem használ, de nem is árt, nem tiltják be.


Az allergia mint hír, reklám ezért a csapból is folyik. Megkockáztatom, hogy negatív placebohatásként is bejátszik.


És gátlástalanul lehet rengeteg dolgot valós, igazolt háttér nélkül démonizálni, mint allergént.

2021. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%

Gyerekkori kötelező oltások...ennek az eredményét lehet látni a sok rákos meg egyéb betegeken.

Ahogy nőtt a kötelező oltások száma a gyerekeken, úgy nőtt később mindenféle betegség megjelenése is.

Már várom hogy milyen kitalált indokkal írnak erre válaszokat.

2021. szept. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én az agyonvegyszerezett szemétzabálást kárhoztatnám. Az persze más kérdés, hogy az ecceri melós mit zabáljon, mire telik néki? De az egészségtelen zabálás máshol is megjelenik: a rendszerváltás óta kétszeresére nőtt a szívbetegségek száma, lassan protekcióval lehet csak valami klasszikus betegségbe beledögleni. De ha megnézzük pl. a német adatokat (a "bezzeg a művelt nyugaton" kezdetű régi agymosás...), ott is vezető halálokok a daganatok és a szív -érrendszer, ugyanúgy bekapják ők is a vegyszereket meg a szemetet. Kicsit elkalandoztam a kérdéstől :)
2021. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudhatod, hogy 200 éve nem volt ilyen-olyan allergia vagy akár ételérzékenység.

Mivel akkor ezek a fogalmak ismeretlenek voltak, így ha valaki allergiás volt, vagy érzékeny valamilyen ételre, akkor el volt intézve annyival, hogy "ványadt gyerek ez, beteges a lelkem", aztán viszlát. A jelenség lehet, hogy létezett, csak az okát nem ismerték.


Emellett a keringési megbetegedések nagy része az elhízás és a mozgásszegény életmód számlájára írható, és régen a legtöbb embernek lehetősége sem nagyon volt elhízni, illetve nem tehette meg, hogy egész nap az ágyon dögöljön.

2021. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
55%

"Gyerekkori kötelező oltások"


Jól van, már arra is kezdődik.

Mondjuk tény, hogy az a gyerek, aki az oltások elmaradása miatt taknyosként meghal, az nem lesz allergiás meg rákos felnőtt.


Amúgy nem tudom, hogy mivel magyarázod az allergiák és rák ugyanolyan meglétét azokban az országokban, ahol NINCS kötelező gyerekkori oltás.

2021. szept. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

200 éve már pont nem volt azért olyan ismeretlen, idézet egy cikkből:

...John Bostock angol orvos (1773-1846) volt az első, aki pontosan leírta a tüneteit. 1819-ben „A szem és mellkas időnkénti szenvedésének esete” címmel tartott előadást orvoskollégáinak a Londoni Orvosi és Sebészeti Társaságnál...

...Az ekkor 46 éves Bostock nyolcéves kora óta szenvedett szénanáthában...


Az kétségtelen, hogy amikor én kezdtem, 70-ben, eléggé különcnek számítottam. Annyira, hogy két nyarat végigszívtam azzal, hogy nyaranta öt hétig hetente felkerestem a körzeti orvost, és közöltem vele, hogy borzalmasan náthás vagyok, és ő kikúrt az ajtón egy orrcseppes recepttel, ami orrcsepp amúgy recept nélkül is ugyanúgy 2 Ft volt. :D Aztán kb 8 év múlva találkoztam egy sráccal, aki meg a parkettaragasztóra volt allergiás. Újabb 10 év múlva meg már a társasházban, ahol laktam pont megvolt az akkori újságcikk szerinti "a népesség 20 %-a allergiás" ténymegállapítás igazolása.

A módszerváltás után megnyílt sajtó- és szemétszabadság lapjai valóban az élelmiszeradalékokra fogták a dolgot. Akár igazuk is lehet.

2021. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!