Képes lenne e egy kizárólag víz alatt élő intelligens faj technológiai fejlődésre? Vagy ahhoz egy ponton mindenképp szükséges lenne a tűzgyújtás képessége (ami ugye víz alatt felejtős)?
#10 Igazából kipróbálhatom ha gondolod, meg van mindenem hogy leteszteljem. Kivéve talán az fém összenyomását arra lehet nincsnek meg az eszközeim. (Elméletileg teljesen lehetséges legalább is a wikis adatok szerint)
Szerintem a réz elég lágy ahhoz hogy ha mondjuk egy adag rézport, egy tégelybe helyezünk és elég nyomást felytünk ki rá akkot összáljon.
Meg a képzelet beli fajunk képes a tárgy használatra így szerintem reális lehet elképzelni hogy tudnak különböző kőzetekből kalapácsokat készíteni amit tudnának használni.
"Szerintem a réz elég lágy ahhoz hogy ha mondjuk egy adag rézport, egy tégelybe helyezünk és elég nyomást felytünk ki rá akkot összáljon."
A technika működik ugyan "porkohászatnak" hívják.
Csak van vele pár gond: - A réznél keményebb és kevésbé porózus (nem porkohászati úton előállított) anyagból készült tégellyel működhet.
Tehát az ilyen tégely előállítása és léte esetén már sokkal fejlettebb technológiát feltételez mint az az egyszerű réz előállítása. Minimum acélöntést. (A víz alatt?)
"Meg a képzelet beli fajunk képes a tárgy használatra így szerintem reális lehet elképzelni hogy tudnak különböző kőzetekből kalapácsokat készíteni amit tudnának használni."
Tegyük fel a vízi élőlénynek uszonyok helyett kezei fejlődnek ki.
Tekintsünk el attól hogy ez úszásban már hátrány. (A földön pont a fordítottját produkálta az evolúció, a vízbe visszatérő emlősök végtagjai uszonyokká "csökevényesedtek".)
Tehát tegyük fel van kalapácsod tudtál készíteni, juhéé csak ütni is kellene vele és a közegellenállás miatt ez ott sokkal nehezebb sokkal több energiádba kerül akkora erő kifejtése ami szükséges lenne.
Persze használhatsz nagyobb kalapácsot a felhajtóerő segít hogy ne legyen annyival nehezebb mint amennyivel nagyobb. Csak ez meg az ütések pontosságának rovására menne. Ami kovácsolásnál kb fontosabb mint az erő...
De térjünk vissza a kalapács problémájához. Pattintott kőeszköz készítésnél szintén abba futunk bele hogy a a víz alatt sokkal nagyobb erővel kellene elérni ugyanazt a pontosságot. Tehát már a kalapács létrehozása kérdéses sikerülhet -e.
Ezt egyébként tényleg kellene kísérletezni.
Vannak itt búvárok akik a felszínen pattintottak már kőeszközöket?
Ugyan próbálják már ki a tenger vagy tó fenekén is legyenek szívesek. Nem kell túl mélyre menni.
Valaki említett itt hőszigetelést is hogy a hőforrás ne főzze meg azt aki valamit ott előállít.
Ennek két módja van.
Vagy valami hosszú nyelű fogóval - Aminek az elkészítése szintén kétséges, miből és hogyan?
Vagy védőkesztyűvel - Na ez talán megvalósítható vízi élőlények bőrét össze lehetne varrni szálkákból készült tűkkel kesztyűkké még a víz alatt is.
Csak hogy kicsit kötekedjek:
Víz ALATT valami burokban, esetleg a földkéregben, vagy VÍZBEN élne az az intelligens faj?
Felhös idöben mi is víz alatt élünk.
#18
Vízben, tehát tűzgyújtás (ami a mi technológiai fejlődésünk egyik elindítója volt, és a fémek megmunkálásának alapkövetelménye) kizárva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!