Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok,lesz még idén...

Mit gondoltok,lesz még idén ilyen hőhullám, amikor 35 fok fölé fog menni a hőmérséklet?

Figyelt kérdés
Péntekig megint kánikula lesz,35 és a feletti hőmérsékletek várhatók.De vajon kihúzzuk a nyár további részét kánikula nélkül? Lehetségesnek tartjátok,hogy nem fog 30 fok fölé kúszni a hőmérő higanyszála?

2021. júl. 6. 09:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 Wadmalac ***** válasza:
17%

"remélem, elnézed nekünk, hogy elegünk van belőle"

Hát itt keseregni nem sokat használ ellene.

Én megvonom a vállam és élem a nyarat.


Ez ellen most spec nincs mit tenni, az ezt okozó globális komplex probléma ellen van mit tenni.

De remélem sikerült megérteni, hogy igenis régebben is voltak extrém meleg nyarak és hőcsúcsok.


És nem 5-10 fokokkal alacsonyabbak.


1-2 fok meg a napi érzésedben nem tétel.

Nyár van. Ennyi.

2021. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
82%

41, Úgy tűnik, neked viszont nem sikerül megérteni, hogy bár régen is voltak extrém értékek, de a klímaváltozás a mennyiségben mutatkozik meg! Hosszú napokig tartó közel 50 fokok voltak régen is Észak-Amerikában pl, ugye?

Nézd végig a száz éves statisztikát, kutass kicsit, és máris rájössz, hogy évről évre egyre több a hőségnapok száma, a trópusi éjszakák száma, a hőhullámok száma, és terjedelme. Ráadásul az uv sugárzás sokkal erősebb, mint valaha. Ezek tények, nem értem hogy lehet ezt tagadni, pláne elbagatellizálni azzal, hogy régen is volt ilyen.


Lehet, hogy te "éled a nyarat", de nem mindenki képes rá fizikailag, sőt sokszor szellemileg sem, hogy ezt elviselje. És mivel senki nem tud ellene tenni, ha kicsit panaszkodnak, azzal legalább némileg könnyítenek magukon.

2021. júl. 31. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 Wadmalac ***** válasza:
0%

#42: Tisztában vagyok a globális felmelegedés tényével és a hosszútávú változások jelentkezésével is.


De az itt menő alkalmi katasztrófahangulat pár napnyi átlag feletti melegtől már erős túlzás.


Nálunk tegnap reggel-délelőtt megvolt az első igazi, gyorsan jövök, viszek mindent, gyorsan megyek csinbummcirkuszos nyári vihar, olyan, amilyenből az elmúlt évtizedekben nyaranta volt vagy három-négy, de fogadok, hogy erre is azonnal jönni fog az "ilyen még nem volt", "mindmeghalunk" stb.


Helyén kell kezelni a dolgokat.

A globális felmelegedés egy folyamatos, mindig jelen lévő jelenség, nem pár nap hőcsúcsnál kell pánikolni, vagy nem pánikolni, vagy folyamatosan, hiszen a kiváltó ok állandó, az alkalmi hőcsúcs csupán egy olyan jelenség, ami a glob. felmelegedés nélkül is lenne, nem ez a jele annak, hogy mekkora a baj.

2021. aug. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
82%

Wadmalac figyelmébe:

[link]

Itt nem pár napnyi átlag feletti melegről van szó, hanem az eddig eltelt két hónapot tekintve konkrétan még nem volt ennyire meleg nyarunk a mérések kezdete óta.

2021. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 Wadmalac ***** válasza:
11%

"még nem volt ennyire meleg nyarunk a mérések kezdete óta"

döntsétek már el, hogy az átlag feletti 2 foktól vagy pár napi csúcstól szenvedtek.

2021. aug. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
63%

"döntsétek már el, hogy az átlag feletti 2 foktól vagy pár napi csúcstól szenvedtek."

A pár napi csúcs a te agymenésed. Idén négy alkalommal volt már kiadva piros riasztás (összehasonlításképp: tavaly és tavalyelőtt egész nyáron egyszer sem). Ezeket nem kényeskedésből adják ki, nem is azért, mert rajtad és egy-két nyárimádón kívül mindenkinek nagyon kellemetlen, hanem azért, mert a rosszabbul alkalmazkodó szervezetre, idős vagy krónikus betegekre, a rosszabb körülmények közt élő vagy dolgozó emberekre komoly veszélyt jelenthet.

Idén nyáron ráadásul a forró időszakok között nagyon kevés volt a felfrissülést jelentő nap (általában annyi történt, hogy a forró időszak végeztével egy-két napra lehűlt az átlagig, aztán újabb felmelegedés, ez sokaknál kevés volt ahhoz, hogy jobban visszahűljön a lakás).

Remélem, egy kicsit sikerült megvilágítani, miért viselik sokan nehezen ezt a nyarat. A panaszkodástól persze nem lesz enyhébb az idő, de ilyen az emberi természet, a nehézségeket többnyire könnyebb panaszkodás kíséretében feldolgozni.

Leszögezem, a nyár első két hónapjáról beszélünk. Jelenleg augusztus elejéhez képest országszerte hűvös az idő (a Dunántúlról pedig ugyanez már jó pár napja elmondható), szóval függetlenül attól, mert az első két hónapjában pokoli forró volt a nyár, a hátralevő hetekben bármi lehet.

2021. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 Wadmalac ***** válasza:
22%

Én meg tudom érteni azokat, akiknek egészségügyi problémái miatt kockázatos és nagyon nehéz egy ilyen időszak.

De hidd el, nem azok írnak ide, akik szó szerint haldokolnak a hőségtől.


Egyszerűen csak állati fárasztó napi szinten a kismillió kérdés, ami nem több mint nyafogás és össze van kötve a mindmeghalunk-világvége vagy éppen ellentéte hangulattal.

Amikor jön pár forró nap, ezren visítoznak a globális felmelegedésen, amikor meg hűvösebb, ugyanennyien jönnek ide észt osztani, hogy tessék, nincs is glob. felmelegedés.

És amikor éppen fordítva áll a hőmérő, a másik oldal kussol.


Nem elbagatellizálom pár ember valós problémáját, hanem tele a tököm a pár napi extré melegnél kitörö glob. felmelegedés-láz, pár nap hidegnél meg a felhabzó nincs-is-klímaválság témákkal.


Azt látom te is elismered, hogy a GYK-n panaszkodás nem old meg semmit.

És a globális problémát sem az oldja meg, ha pár forró napon sírunk.


Úgyhogy én teszem, amit tenni tudok.

Amit én hozzá tudok járulni kisemberként a környezetvédelemhez, azt teszem, amikor meg pár napig forróság van, pihegek.

Ennyi.

2021. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
56%

Sok mindenben igazat adok, az emberek teljesen átlagos időszakokban is képesek sírni az időjárás miatt. De ez az az időszak, amikor a legkevésbé kérem számon bárkin is (amellett, hogy ezerféle okból jöhet rosszul az embernek a tök átlagos idő is).

Egyébként te is ugyanúgy bevitted a válaszaidba a szubjektív érzéseidet, mint a panaszkodók. Maga a kérdés kissé panaszos felhanggal, de nem panaszfórumnak indult: a kérdezőnek elege volt a hőségből, és kíváncsi volt, vajon számíthatunk-e még hőhullámra. A tudományosan korrekt, érzelmi töltéstől mentes válasz annyi lett volna, hogy az éghajlati átlagainkból kiindulva igen, még lesz. Ezt ki-ki kiegészítette a saját szubjektív érzéseivel. Ez alól te sem voltál kivétel, csak míg mások "rohadtul nem fogok neki örülni" kiegészítést írtak, te "na és, nyár van, tessék szépen élvezni" kiegészítést írtál már az első válaszodban.

2021. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 Wadmalac ***** válasza:
100%

" A tudományosan korrekt, érzelmi töltéstől mentes válasz annyi lett volna, hogy az éghajlati átlagainkból kiindulva igen, még lesz."

Meg is tettem ,keress vissza.


"te "na és, nyár van, tessék szépen élvezni" kiegészítést írtál már az első válaszodban."


Erre mindenféle antiszociális klímatagadó lettem. :D


Továbbra sem tudok a "nyafogókkal" együtt érezni. A többi részt sehol sem vontam kétségbe.

2021. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
63%

"Meg is tettem ,keress vissza."

Na de te is kiegészítetted a saját szubjektív magánvéleményeddel (#8-as válasz). Innentől nem nagyon van alapod másokat számon kérni amiatt, mert ők is kiegészítették a saját szubjektív magánvéleményükkel.

2021. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!