Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet(né)nek hatékonyak...

Hogyan lehet(né)nek hatékonyak az eddigi, jelenlegi vakcinák az új mutánsok, variánsok, ill. a negyedik hullám ellen?

Figyelt kérdés

Új, vagyis ismeretlen mutánsok ellen hogy lehet hatékony a vakcina?

Én azt tudom elképzelni, hogy az új mutánsok ellen új oltóanyagot kell kifejleszteni. (???)



2021. jún. 19. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az Xmen óta tudjuk hogy a mutánsok köztünk élnek.
2021. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 sadam87 ***** válasza:
100%

"Új, vagyis ismeretlen mutánsok ellen hogy lehet hatékony a vakcina?"

Úgy, hogy az új mmutáns eléggé hasonlít az eredetihez, így az immunrendszer (nagyjából) úgyanúgy felismeri. (De épp az eltérés miatt lehet, hogy valamivel kevésbé hatékony a vakcina.)

"Én azt tudom elképzelni, hogy az új mutánsok ellen új oltóanyagot kell kifejleszteni."

Nem kell. (Ha a tüskefehérjén azok a helyek, amiket az immunrendszer felismer, jelentősen megváltoznának, akkor kéne, de egyelőre nem tudok ilyen vírusról. Olyan variáns van, ami ellen nem minden, az eredeti változat ellen kifejlesztett vakcina hatékony (pl. dél-afrikai, brazil).)

2021. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Z003 ***** válasza:
82%

Ha nagyon le kéne egyszerűsítenem, képzeljünk el egy motorpályát amin zongorahúrokat feszítettünk ki nyakmagasságban.


A motorosok mennek körbe a pályán de egy ponton elvesztik a fejüket. Elöbb utóbb megjelennek versenyzőz akik gyorsabb, jobb motorokkal versenyeznek mint a többiek. Nekik a versenyben előnyük van, de ettől függetlenül nem védik ki a húrt.


Ugyan ez van a vírussal is lehet hogy egyes verziói jobban terjednek, nem feltétlenül lesznek ellenállóak. Mivel a vakcina egy olyan mechanizmuson alapul amit a mutációjuk egyenlőre nem érintett ezért működnek.

2021. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A vírusnak szüksége van a tüskefehérjére, hogy bejusson. Ha ez mutálódik, akkor a vírus nehezebben jut be a sejtbe. Ez nem jó a vírusnak, így ez a fehérje stabilnak tekinthető. A vakcinák ezt használják ki.
2021. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A vírus nem mutálódik ennyire drasztikusan. Az RNS vakcinákból 6 hét az új változat kifejlesztése.
2021. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek is mind mások, de ha a pasiknak lecsippented a golyóit, max eunuchnak jó, szaporodni már nem tud.

A vírusnak ugyan nincsenek heréi, de hasonlóan drasztikus módon kasztrálják, szóval csak azok rinyáljanak a következő hullámoktól, akik ódzkodnak az oltástól.

Engem is vár a hullám - a Palán, itt az ideje kilátogatni a strandra, teszek a vírusra, rám már nem hat, csak esetleg megfázom a hideg sörtől, ha hirtelen iszom, attól jobban félek.

Az viszont egészen elképesztő, hogy sok balfácán a szuper ingyen oltásoktól majrézik, ha belegondolok, amikor Afrikába mentem, majd százezret fizettem egy csomó oltásért, mert nem szerettem volna sárgalázt kapni, meg egyéb nyalánkságot.

2021. jún. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állítólag az Egyesült Királyságban avval cseszték el, hogy túl keveset vártak a két oltás között. Legalább 4 hetet kell, ott viszont voltak, akik már 2 hét után megkapták.
2021. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

lemaradt:


a másodikat.

2021. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem az oltással van baj, csak egy csomó idióta mohamedán nem akarja beadatni magának, aztán vannak már pár millióan Angliában, ráadásul egy csomóban laknak, köztük tarol a járvány, meg miattuk vannak teli a kórházak.

Szerintem hagyni kellene őket, a normális emberekre úgysem veszélyesek már, haza kell mindet zavarni, oszt annyi, ha meg akar halni, hát tessék, menjen Isten hírével, ha meggyógyul, az is jó, ha meg nem, hát az sem probléma.

Egyszer úgyis mindenki meghal, kicsit előbb, vagy később - csak saját magának számít.

Legalább kevesebb gond lesz velük, a hibbantakkal.

2021. jún. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!