Vajon a világunk egy illúzió amit a tudatunk felépít?
1: Az egész agyunkat használjuk. Jó lenne már ezt a hülye tévhitet elfelejteni.
2: A világunk létezik, ezt viszonylag független mérések is mutatják. Ha esetleg mégsem, akkor sem az általad ismert agyad építi fel.
Kettes!
Ha esetleg nem értenéd: a mérések egy teljesen összeillő képet mutatnak a világunkról. Ha ezt csak elképzelnéd, akkor sokkal esetlegesebb lenne, rendszeresen eltűnnének meg keletkeznének dolgok, nem lenne energiamegmaradás, sem pedig olyan jelenségek, amelyeket nem tudsz elképzelni (pl. kvantumvilág).
Gondolj arra, hogy álmodban, ha teszel egy 360 fokos fordulatot, akkor nem arra a helyre kerülsz, ahol voltál.
Az érzékelés és felfogás egyedi, de hasonló.
Ugyan azt mindenki láthatja másnak még is hasonlónak.
Ilyen értelemben illúzió.
Ha agyam idegvégződéseit pontosan úgy ingerelnék ahogy most is történik akkor nem tudnám hogy valóságot látok vagy csak kreált ingereket.
Sőt!
Ha lenne egy nagyon nagy kapacitással rendelkező számítógép és lemodellezné atomi,sőt kissebb pl atom pördületet is , az agyamat,testemet akkor az első eltérő hatásig azonosan cselekedő ember jönne létre!
Nem is olyan egyszerű az élet.
Ám bonyolítani sem kell!
Szeresd embertársaid és ne árts!
Szerintem te nem ertetted 4es, hogy mit mond a 2 es.
Minden amit tudsz, beleertve az egesz tudomanyállasat az összes ismerettel együtt amit elolvastál, elvileg lehetseges hogy ezt a "valosagot" a tudatot teremti. Mintha almodnad de itt az "elvilegen" van a hangsuly.
De, remekül értettem.
Ha így van, akkor azt nem az a másfél kilós kocsonya okozza a fejedben, hanem egy világ méretű agy.
Azt meg nem tudjuk, nem látjuk, nem ismerjük.
Viszont ezen azért nem érdemes itt, a tudományokban filozofálni, mert kideríthetetlen, ellenőrizhetetlen.
Akkor pedig nem tudomány, hanem ezotéria.
Így van #7. De ne állj meg a közepén! Minden, amit tudsz, az összes ismeret a tudat teremtménye. Mivel tudod, hogy van tudatod és agyad, az is a tudat teremtménye. A teremtés is a tudat (ami teremtmény) teremtménye.
De vannak, akik ezt az egészet zagyvaságnak (más szóval ismerethiánynak) nevezik. Ők még valami plusz dolgot tudnak. Nevezetesen, hogy az ismeretek (és a világ) része a logika, az ellentmondásmentesség, a nyíltság (ami a zártság ellentéte).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!