A ruhák viselésekor valamennyi, akár mikroszkópikus nagyságú, apró szövetszálak tapadnak-e a bőrünkre?
Ha pl. egy ruhadarabot hordunk, és utána egy másikat veszünk föl, akkor, már amennyiben tapad a bőrre valamennyi a szövetből, akkor az első ruhadarab bőrünkre tapadt szálaiból elképzelhető, hogy utána a másik ruhadarabra tapad? Ha igen, akkor ezek mosáskor kijönnek? Gyanítom igen, mivel különben valamennyi ruhánk egy idő múlva egyre tarkább lenne az egymásról rátapadó szálaktól, vagy hogy van ez?
Tudom, hogy kicsit bonyolult kérdés, meg nem is a világ nagy sorsdöntő kérdései közé tartozik, de köszönöm, ha vki, aki ért a témához válaszolna :)
hááát ha izadt vagy akkor rád tapad
és gondolom csak kicsit tapad rád ha meg nem
A Brainiac című nagyszerű "tudományos" műsorban volt róla szó, hogy a köldökben összegyűlő szöszök miért kék színűek. :D (Én ugyan nem találtam ilyen szöszt, de mindegy)
(Az angoloknál amúgy ez központi probléma lehet, mert több ezzel foglalkozó oldalt is találtam a neten. :))
A Brainiacben "megállapították", hogy azért mert az emberek többsége kék farmert hord. Máshol ehhez még hozzáfűzik, hogy a fekete ruhák nagy része is, valójában inkább kékes fekete, főként kék festéket tartalmaz.*
wikipédián külön szócikk is van róla: :D
Szóval a köldökben tuti összegyűlnek ilyen kis vackok, akkor gondolom a bőr más részein is.
* [link]
Második vagyok, a kérdés többi részére reagálva:
Egyrészt gondolom a legtöbb ruhaváltás közt az ember mosakodik, másrészt a bőr - akár izzadékonyak vagyunk, akár nem, - mindig kicsit nedves, és jobban tapadnak rá a dolgok, mint a ruhákra, így ha x darab kis szösz rád tapad, akkor annak csak nagyon kis töredéke fog utána "visszatapadni" a másik ruhára.
Ráadásul, ha már ennyire "hűtlen" kis (összevissza tapadó) szöszökről van szó, akkor mosásnál gondolom az első kis vízsugárral rögtön elhagyják legujjabb gazdájukat is.
Huhh... remélem eléggé tudományos volt a válaszom.
persze hogy rajtad marad némi szövet. Sőt továbbmegyek atomi szintre. ilyenkor a ruhát elektronjai folyamatosan ütköznek a borod atomjainak elektronjaival.
Sőt, amikor nyomkodod a billentyűzetet az újjaiddal, egyfolytában ottmarad pár atom a billentyűzeteden :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!