Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Minden ember ugyanannyi ideig...

Minden ember ugyanannyi ideig halott?

Figyelt kérdés
valaki meghal mondjuk tavaly, valaki meg idén... akkor úgy tűnik, aki tavaly hal meg, hosszabb ideig halott (születésük előtt az emberek nem számítanak halottnak). de valójában mindketten ugyanannyi ideig halottak, mert a végtelenségig azok... vagy nem? :D
2010. aug. 19. 10:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
a végtelen csak egy kifejezés, nem egy szám. mindketten a végtelenségig halottak, de aki hamarabb hal meg, az több ideig.
2010. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
63%

Nahat,te ilyen dolgokon gonolkodsz :D

Egyepkent az elmeleted nem is hülyeseg,de a vlaszt es sem tudom :D

2010. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem igen. Matekból úgy tanultuk, hogy a végtelenhez akár hozzáadunk, akár kivonunk belőle egy számot, végtelen marad.

Tehát ha van két emberünk, az egyik 1990-ben, a másik 2010-ben hal meg, akkor ennyi ideig halottak:

első: végtelen - 1990 = végtelen

második: végtelen - 2010 = végtelen


végtelen = végtelen


Tehát ugyanannyi ideig halottak.

2010. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
Ez érdekes. Aki hamarabb hal meg, az hamarabb is bomlik le. Tehát embertől (vagyis halottól) függ, hogy ki mennyi ideig bomlik le. Ha kb. egyforma, akkor ugyanannyi ideig hullák, de nem ugyenannyi ideig halottak.Mert aki hamarabb meghal, az hosszabb ideig lesz halott. Értitek :)
2010. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
85%

ha matematikailag nézzük, akkor:


az első meghalt mondjuk most 20 éve, a másik meghalt most 15 évvel ezelőtt.


akkor az első ember halott lesz 20+n évig

a második pedig 15+n évig


bármeddig is növeled a két számot, értelemszerűen egyenletesen, azaz ha az elsőhöz 1-et adsz hozzá, akkor a másikhoz is, a végeredmény mindig az lesz, hogy a második 5 évvel kevesebb időt tudhat magáénak.

2010. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
63%

nem értem:d

sztem én agyhalott vagyok..

2010. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
96%
Nohát. A kérdés az, hogy végtelen sokáig tart-e az univerzum. Mert ha az időnek egyszer vége van (akármit is jelentsen ez), akkor bizony aki korábban halt meg, az egy külső idő szerint több ideig halott.
2010. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
61%

De ha egyszerűbben nézzük:

Aki több évig él, az kevesebb ideig halott. Aki kevesebb évig él, az több ideig halott. Nem kellenek matek példák ide. Csak logikus gondolkodás.

2010. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
utolsó: ha egyszerre születtek
2010. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Egy dolgot kell eldöntened, mégpedig hogy az idő véges avagy sem. Ha az idő végtelen, akkor ugyanannyi ideig halottak a halottak, ha az idő véges, akkor nem ....


ez ilyen egyszerű(?)


maci

2010. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!