Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A függvény alatti terület...

A függvény alatti terület számértéke hogyan értendő, amikor a függvény paramétere egy szög?

Figyelt kérdés
Például az x^2 függvény az rendben, felrajzolva tuképpen két hosszérték van a két tengelyen, tehát át lehet alakítani egy téglalappá a területet, és pont akkora lesz grafikusan is. De pl. a szinusz függvény alatti terület értéke mit jelent, ha az egyik tengelyen szögek vannak? Radiánban kell megadni, és úgy jön ki téglalappá alakítva?

2021. jan. 12. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Így van, abban az esetben a valós számok halmazán kell értelmezni a függvényt, a valós számok pedig a radiánértékek.
2021. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A [0, Pi] intervallumon a szinuszfüggvény grafikonja alatti síkrész területe 2. Ezzel van egyenlő területű téglalap (pl. 1, 2 oldalakkal).

Bolyai Farkas tétele szerint bármely két egyenlő területű síkidom átdarabolható egymásba. ( [link]

De szerintem Te nem erre voltál kíváncsi, de akkor mire?

2021. jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegy mi a tengelyfelirat (hosszúság, szög, kutyaszőr...) Az x és y tengely egységei által meghatározott négyzet területét egységnyinek vesszük. A terület meg megadja mennyi ilyen egység fér bele a függvény által meghatározott síkidomba, függetlenül attól, hogy van-e értelme a tengely-mértékegységek szorzatának.


Ha nagyon bele akarnék magyarázni valamit, akkor alfától, bétáig a függvényalatti terület megadja az x koordinátám változását, ha a körön alfa szögtől bétáig elmennék, vagyis azt mondtam hogy ami nyilvánvaló aki kicsit is tanult "magasabb" matekot:

Integrál (sin x) = - cos x

2021. jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: természetesen radiánban értve működik. Ha a szinusz periódusát 360 fokra osztanánk be, a terület is más lenne. (Ezt úgy lehetne mondani, hogy más a paraméterezése, azaz a periódus 360ra való osztása miatt más lenne az egyégnyi hossz, mintha 2pi darabra osztanánk)
2021. jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy lineáris függvény alatti területet,(pl f(x) = 2x) még lehet általános iskolás módon számolni, értsd háromszög területképlettel. De bonyolultabb függvények esetén már csak integrálással lehet számítani, esetleg valamilyen közelítő módszerrel(pl Simpson-formula).

Szögfüggvények esetén igen, radiánnal kell számolni.

Az, hogy te hogyan alakítod az X^2 alatti területet téglalappá kíváncsivá tesz, nem állítom, hogy nincs ilyen módszer, de nem jut eszembe semmi ilyesmi.

2021. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Mindegy mi a tengelyfelirat (hosszúság, szög, kutyaszőr...)"

Az eredmény számértéke szerint mindegy, mert mindig ugyanaz a terület jön ki, pl. szinusz félperiódusra: 2. Csak az nem volt tiszta, hogy grafikusan ilyenkor hogyan értendő a terület, pl. hányszor hányas téglalappal azonos ez a terület, tekintve hogy az egy "hossz * szög" érték lesz.


"Az, hogy te hogyan alakítod az X^2 alatti területet téglalappá kíváncsivá tesz"

Sehogy, csak egy ugyanakkora téglalappal szemléltettem, hogy a függvény alatti terület is valahol egy x*y jellegű értékkel helyettesíthető, és itt nem értettem, hogy a szöggel mi a helyzet.


"természetesen radiánban értve működik"

Világos, köszönöm, a többieknek is, akik ezt írták. :)

2021. jan. 13. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!