Azt mondjak a gravitáció hatása végtelen akkor most az Univerzum peremén lévő Galaxisok is hatnak már itt a Földön?
Igen, hatnak. Mint fentebb többen elmondták, ez a hatás mérhetetlenül kicsi, de kétségtelenül van.
A megállapítása elméleti számítással (ld. #1) lehetséges, mérése például azért is nehéz, mert a számtalan közelebb lévő objektum hatása lényegesen nagyobb, a földé például elsöprő ahhoz képest.
A Holdunk, bár a Naprendszer legnagyobb holdjai közé tartozik, mégis kicsike kozmikus viszonylatban, egy kis, hideg kőszikla. Mégis, mivel viszonylag közel kering hozzánk, jelentős ár-apály hatásokat okoz a bolygón, az óceánok szintjét több méterrel mozgatja meg. Az azért irdatlan tömeg, ha belegondolsz.
A Nap ugyanezt csinálja, csak jóval kisebb mértékben. Azért fél métert az is rádob az apályra kedvező együtállás esetén. Nem mintha a Nap kisebb tömegű lenne a Holdnál, igazából több tizmilliószor nagyobb tömegű nála, csak hát félmilliárdszor távolabb is van.
Ezekhez képest a kis kinai Jáde Nyúl holdrover, amely a Hold felszinét vizsgálgatta legutóbb, nagyobb erővel vonz téged a Holdról, mint a világegyetem belátható szélén lévő bármelyik csillag vagy égi objektum. Azok annyira nagyon-nagyon távol vannak tőlünk.
" a gravitáció hatása végtelen"
az univerzumban semmi sem végtelen mert az maga véges
amúgy biztosan van 1 alsó korlát amilyen távban már nem hat
#8 igen ez a matematikai képlet, de a valóságban minden fizikai mennyiségnek van alsó és felső korlátja
#9 onnan hogy van keletkezése
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!