Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Milyen halálozási adatok...

Milyen halálozási adatok lesznek egy hónap múlva?

Figyelt kérdés
Szerintetek november elején átlagosan, naponta hány ember hal bele a covid járványba Magyarországon?

2020. okt. 2. 20:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sok nagyon sok,
2020. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 2*Sü ***** válasza:

Utólag visszanézve kicsit rosszul értelmeztem a kérdést. Az #4 válaszomban inkább azt próbáltam megsaccolni, hogy októberben – az egész hónapot nézve – átlagosan hány halott lesz. És a saccolgatásom egész jól sikerült, mérsékelten optimista becslésként 25-30-at becsültem, októberben meg ténylegesen átlagosan napi 31,77 halott volt.


Amit valójában kérdeztél, hogy november elején hány halott lesz. Azt nyilván én is magasabbra saccoltam volna, kb. 60-70-re. Ehhez képest így november 4-én a hétnapos mozgóátlag napi 69,4 halott.


A folytatást már jóval nehezebb megbecsülni. Ha marad a trend, akkor – nem optimistán és nem pesszimistán – novemberben, az egész hónapra nézve napi átlag 90-110 halottat, november végére napi 150-190 halottat mondanék. De ez nagyban függ az intézkedésektől, hogy azt mennyire tartják be és mennyire bizonyulnak hatékonynak. Meg függ az emberek változásától. Meg az egészségügyi rendszer telítődésétől. Meg még egy raklap tényezőtől. Szóval ez nem egy túl mély elemzés, csak primitív módon az exponenciális trend jövőbeli meghosszabbítása.

2020. nov. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 2*Sü ***** válasza:

> Ez már vetekszik a márciusi olasz adatokkal (lakosság-arányosan, 6* annyian vannak, 600 halott/nap), amikor még felkészületlenül, ismeretlenül érte őket a vírus.


Nem azért ott még nem tartunk. Ha a hétnapos mozgóátlagot nézzük, akkor az olaszoknál április 3-án tetőzött a járvány, 13,59 halottal egymillió lakosonként. Nálunk most napi 7,17 halott jut egymillió lakosra. Tehát kb. az olasz csúcs feléig jutottunk. Az EU egészét nézve április 10-én volt a csúcs 7,5 halott jutott naponta egymillió lakosra. Most mi kb. hasonló fázisban vagyunk. Lásd: [link]

2020. nov. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!