Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Egy működő turmixgépben meg...

Egy működő turmixgépben meg tudna romlani a tej?

Figyelt kérdés

Ha szobahőmérsékleten tejet tennénk egy turmixgép kelyhébe, és folyamatosan menne a gép, heteken át, képes lennének benne elszaporodni a baktériumok, vagy friss maradna korlátlan végig?


Ugyanezen gondolkodtam gamma sugaras sterilizáló esetén. Lenne egy gép, ami lassan keverné a romlandó ételt, italt, hogy minden részét érje a gamma sugárzás. Így meg tudna romlani?



2020. júl. 24. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

A végén vaj lenne belőle. :D

És jó büdös.

Ha lehetséges lenne.

Ugyanis fél óra folyamatos működtetés közben akár

le is éghet a turmixgéped.

2020. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1: Most nyilván valami ipari turmixgépre gondoltam, vagyis ideális turmixgépre, ami korlátlan ideig képes menni leégés nélkül. Nem a turmixgép a lényeg, hanem hogy ha folyamatosan örvénylik, kevereg a tej nagy sebességgel, képesek-e benne szaporodni a mikroorganizmusok.


Miért lenne büdös, ha nem tudna megromlani?

2020. júl. 24. 17:52
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Szobahőmérsékleten elszaporodnának a baktériumok, ha kevered, ha nem. (Emiatt lenne büdös.) Tejszínből lenne vaj sok keverés után, tejből nem hiszem, szerintem a keverés segítene homogenizáltan tartani, de ez csak tipp. Viszont megalvadna, miután megsavanyodik, de az alvadt tej a keverés miatt széttöredezne, szóval szerintem egy csomós trutyi lenne belőle.


Azt nem tudom, hogy a gamma-sugaras sterilizáló mennyire hatékony, de ha tényleg szó szerint sterilizál, vagyis minden baktériumot, gombát, spórát 100%-ban megöl, akkor nem kell se keverni, se többet sugározni, csak teljesen légmentesen lezárni, hogy újak ne kerülhessenek bele. Aztán még az a kérdés, hogy mennyi ideig akarod így tárolni, nagyon hosszú távon a kevésbé stabil molekulák valószínűleg szétesnének mikrobiológiai aktivitás nélkül is.

2020. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezt még nem hiszem, hogy próbálta valaki, de szobahőmérsékleten teljesen mindegy szerintem, hogy a tejet keveri egy turmixgép nagy sebességgel, vagy sem. Aludtej nem lenne belőle, de valami túrós, vajkicsapódásos viz vagy savószerű valami, ami még büdös is.
2020. júl. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
A keverés nem különösebben zavarja a baktériumokat. Kb. annyit jelent nekik, mintha te egy hegyen-völgyön robogó vasúti kocsiban szexuálnál.
2020. júl. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
27%
Mikor találják fel a facepalm emojit?!
2020. júl. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

"gamma sugaras sterilizáló"

UV-C miért nem elég? A gamma sugaras sterilizálód szép lassan az egész környéket sterilizálja majd.

2020. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7: Lehet, hogy elég lenne az UV-C is. Talán a gamma hatékonyabban csírátlanít és kémiailag kevésbé kezdi módosítani a tej anyagát.


Nyilván szigetelő burkolat alatt zajlana a kísérlet, azért ez nem olyan nagy probléma. A mikrohullám se tesz jót az élő szervezeteknek, mégse halunk meg a mikrosütő közelében.

2020. júl. 25. 14:07
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Attól is függ, hogy milyen fokozaton/ sebességen kevered. A nagy sebességgel keverő turmixgépek jelentősen felmelegítenék a tejet, ráadásul ilyen hosszú működés után( persze ha azt nem számítjuk, hogy leégne a motorja) 40 fokra egy mezei turmixgép is fel tudná melegíteni kb 10-15 perc keverés után. Ha hetekig menne, talán 50-80 fokig is felmenne a hőmérséklete, vagy ki tudja, még tovább. Ami azért részben sterilizálná a tejet, főleg a nagy fordulatszámra képes turmixgépek. Az egy dolog, hogy szobahőmérsékleten tennéd bele, de a nagy surlódás felmelegítené idővel.
2020. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Bár akkor se maradna tej, hanem valami olvasztott vajas trutyi.
2020. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!