Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 2 hét alatt 2 turmixgépet...

2 hét alatt 2 turmixgépet nyírtam ki. Mitől?

Figyelt kérdés
Elsőnek egy robotgép 1000W-os motorja égett le, igaz, itt még ráfogtam, hogy az én hülyeségemből történt, mivel kb 10 percre bekapcsolva felejtettem turmixolás közben. Bár akkor se tartottam normálisnak, hogy ennyitől leég a motorja, még a biztosítékot is leverte. Majd ezt pótoltam egy olcsóbb Grundig 650W-os turmixgéppel, ami tegnap produkálta 3. használatkor ugyanezt 30 mp-el bekapcsolás után, igaz a biztosítékot ezúttal nem csapta le. Szerintem abszolút nem normális ez az egész, vagy ennyire keveset bírnak ezek a villanymotorok? A feszültségre gyanakodtam, meg is mértem a dugaljban levő feszültséget, 235-236 volt, ami kicsit több a 230-nál, ez önmagában elég ok ilyesmire? Járt valaki így? Milyen ok lehet még erre a tönkremenetelre?

2020. jún. 25. 22:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Cseréltesd ki és felejtsd el a történteket.
2020. jún. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Ezeket az olcsó vackokat nem szabad ilyen huzamosan használni.
2020. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
van olyan gép amiben van valami biztonsági kapcsoló ami leállítja a motort túlmelegedés esetén? vagy ez itt felejtős?
2020. jún. 25. 23:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valami márkásabb de mégsem horror áru cuccot nézz. Nekem van egy Moulinex, mellé vettem egy noname smoothie készítőt. Ez utóbbi a második használhatnál leégett, azóta is a Moulinex botmixert használom erre a célra, az működik.
2020. jún. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, túlmelegedés védelemnek hívják, én is azt hittem, alap, hogy mindbe beteszik...
2020. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Fél percig? Meg tíz percig? :)

Ezeket addig szabad használni, míg le nem turmixolta nagyjából. Kb. öt másodpercig. Utána kapcsold ki, hagyd pár percet pihenni, utána már bekapcsolhatod pl. egy 10-15 másodpercre.

2020. jún. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem 10perces turmixolásra vannak kitalálva, hanem pár másodpercesekre. Semmi köze a minőségéhez, hogy ha tönkremegy 10perc folyamatos turmixolástól. Ami nem megy tönkre, az meg feleslegesen nagy motorral van szerelve.

Fél perctől nem kellene tönkre mennie, de nem mindegy, hogy abban a fél percben valami hígat, estleg könnyen szeletelhetőt turmixoltál vagy valami sűrűt, ami miatt nehezen forgott a turmix és "erőlködött" a motor.

2020. jún. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

10 perc alatt simán túlmelegedhet.

de fél percet bírnia kellene. sokszor nem csak egyszer!!

nekem szintén 650-es botmixerem van (philips) és annak a papírjában konkrétan vannak 20-30-40 másodperces turmixolási idők megadva különböző dolgokhoz. és bírja is!


az 1-2 volt plusz feszültség nem gond. A 230V amúgyis csak effektív érték. A sinus hullám "tetején" 325 volt van.

2020. jún. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
A kérdésre válaszolva: veled van a baj, igen, mert sem a fél perc, sem a 10 perc folyamatos használat nem indokolt ezeknél a gépeknél.
2020. jún. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Fuha engem rendesen kiakasztottál sorry... Egy banán turmix 2mp kb

Ha már keményebbet mondjuk nyers brokkolit turmixolok az maximum 10-15mp ....

10perc alatt folyos lesz mint a pisa...

2020. jún. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!