Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » 2 hét alatt 2 turmixgépet...

2 hét alatt 2 turmixgépet nyírtam ki. Mitől?

Figyelt kérdés
Elsőnek egy robotgép 1000W-os motorja égett le, igaz, itt még ráfogtam, hogy az én hülyeségemből történt, mivel kb 10 percre bekapcsolva felejtettem turmixolás közben. Bár akkor se tartottam normálisnak, hogy ennyitől leég a motorja, még a biztosítékot is leverte. Majd ezt pótoltam egy olcsóbb Grundig 650W-os turmixgéppel, ami tegnap produkálta 3. használatkor ugyanezt 30 mp-el bekapcsolás után, igaz a biztosítékot ezúttal nem csapta le. Szerintem abszolút nem normális ez az egész, vagy ennyire keveset bírnak ezek a villanymotorok? A feszültségre gyanakodtam, meg is mértem a dugaljban levő feszültséget, 235-236 volt, ami kicsit több a 230-nál, ez önmagában elég ok ilyesmire? Járt valaki így? Milyen ok lehet még erre a tönkremenetelre?

2020. jún. 25. 22:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kávédarálót tették tönkre így. Egy régi MMG gyártmányú volt, max. üzemideje 2 perc. Tovább használták, ennek következtében leégett a motor. Teljesítménye 140 W volt, ehhez képest a motor meglehetősen kicsi volt. Ilyen kis méretben ekkora teljesítmény csak úgy érthető el, ha a motor „alulméretezett”. A tekercsei egy hasonló teljesítményű állandó üzemű motoréhoz képest vékonyabb huzalból készülnek. A vékonyabb huzal állandó üzem esetén kisebb áramot visel el, de rövid időre jelentősen túlterhelhető. Ami azt jelenti, hogy rövid ideig lényegesen nagyobb áram folyhat rajta, mint állandó üzem esetén. Így érhető el kis méretben nagy teljesítmény, de csak rövid ideig, különben a tekercsek túlmelegednek, a motor leég. Ezért a használati utasításban megadott üzemidőt nem szabad túllépni. Be kell tartani az üzemidők közötti szünetidőket is, hogy a motor tekercseinek legyen ideje lehűlni.


A 235-236 V önmagában – ha az üzem- és szünetidőket betartod – nem okozhatja a motor leégését.


8.

„A 230V amúgyis csak effektív érték. A sinus hullám "tetején" 325 volt van.”


Ez igaz, de nem sok köze van a kérdéshez.

2020. jún. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 veterán vas ***** válasza:
100%

Kb. 20 éve használok egy öreg NDK-s turmixgépet.

(igaz, nem levehetős az ajtaja) :D

Nem emlékszem, hogy valaha 10-15 másodpercnél tovább ment volna folyamatosan.

2020. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A porszívókban és a darálókban, turmixokban is 110 voltos motor van általában. A porszívóé azért nem ég le, mert a beszívott légáramlattal hűti magát. De ha csak szabadon üzemelteted a motort kiemelve a helyéről és turbina nélkül, rövid idő alatt tönkremegy. Hasonlóan a többihez.
2020. jún. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!