Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Au új MTA főnök hol nőtt fel?...

Au új MTA főnök hol nőtt fel? És hova járt iskolákba az egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mire a nagy titkolózás, semmit nem tudni a családjáról sem.

Azt ugyan mondta magáról, hogy hívő, de azt nem, hogy milyen vallású.



2020. júl. 9. 06:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
81%

[link]


[link]


Mit szeretnél még tudni?

2020. júl. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Wadmalac ***** válasza:
58%
Nem látom, hol van a titkolózás.
2020. júl. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

1

Légy szíves, keresd már meg a csatolásokban a VÁLASZT a kérdésemre -ott van fönt-.

Azt szeretném tudni, amit a kérdésben leírtam, hogy hol nőtt fel, milyen családba született, hova járt iskolába egyetem(ek) előtt. Ennyi.


2.

Ott van a titkolózás, hogy MÁSOKNÁL szoktak írni arról, hogy mik voltak a szülei, milyen volt az iskolai élete, de legalább, hogy hogy hívták az iskolát, ahova járt .


Tudom, a következő "válasz" az lesz, hogy mit érdekel, mi közöm hozzá.

Szerintem, az emberek többségét a hétköznapi egyszerű tények érdeklik a főfunkciókat betöltő EMBEREK életrajzában, és kevésbé a szakmai részletek.


De úgy néz ki, ezesetben valami oka van a NEM beszélünk róla, NE tudjanak róla hozzáállásnak.


Igazán elég indokolatlan volt a tudományos akadémiai BEMUTATKOZÁSt is csatolni. Szerintem az végképp senkit nem érdekel.


Az viszont, hogy mondjuk szegényparaszti családba született, 5. gyerekként -'59ről beszélünk, ugye-, anyja családjával éltek, apja a helyi tsz fuvarosa volt; az mindenkit érdekelne, tudnánk kötődni hozzá személyesen, hiteles lenne.

Ha egyszerűen azt írnák, hogy a zirci gimnázium kémia tagozatán érettségizett -már ha van olyan-, tanulmányi versenyekre járt és a természetjárók vezetője volt 2 évig, az is érdekelne mindenkit.


2 mondat az egyetem előttről, ennyi. És a hiánya érthetetlen. Mint ahogy a nyilatkozatában annak a hiánya is, hogy MILYEN hívő. Ami ugyanúgy az elhallgatott családjában, a gyerekkorában keresendő.


HA ő maga úgy gondolja, hogy az embereknek semmi köze hozzá, az nagy baj.

2020. júl. 9. 15:13
 4/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

Akkora hatalmas titok, hogy még könyv is szól róla.


[link]


Meg riportok.


[link]


Szóval abból kiindulva, hogy TE nem voltál képes utánanézni, felállítottál egy gyönyörű pejoratív képet egy emberről, totál alaptalanul.


Ez pontosan a konteók készítésének és eladhatóságának a titka.


Ezzel a gondolkodással inkább te ne kritizálj tudományos személyiségeket.

2020. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértem a kérdezőt. Nem új dolog ez. A Bibliában pl. Jézus élettörténetéből jó sok év hiányzik. Sorost gyanítom az ügy mögött.
2020. júl. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Wadmalac.

A könyvet nem rendelem meg, annyira nem érdekel, hogy fizessek érte.


A második csatolást nekem nem adta ki a kereső, az Agykutatásban megjelent interjút, ami tényleg ír némi infót.


Miért vagy te ilyen rosszindulatú? Utánanéztem, beírtam a keresőbe, elolvastam a szerintem szóbajöhető cikkeket. Ki gondolta volna, hogy pont egy SZAKlapban írtak néhány szót a családjáról is.

Bár pontatlanul, mert a Csermák Antal Zeneiskola szerintem zenede volt, heti 2x1 óra délutáni hangszer + 2x1 szolfézsórával. Biztos az Ének-zenei Általánosba járt.


Semmi pejoratív képet nem állítottam fel a Freundról, sem nem kritizáltam. Sőt.


Érdekelne, hogy vajon miért marad ki az életrajzából, hogy lovassis volt. És a Lovassy érett diák keresőjében NEM jött ki a nevére semmi, csak hogy 0 találat. Szóval, talán nem ott érettségizett.

Pedig csak a régi fényképét néztem volna meg, ennyi.

2020. júl. 9. 16:07
 7/22 anonim ***** válasza:

"Igazán elég indokolatlan volt a tudományos akadémiai BEMUTATKOZÁSt is csatolni. Szerintem az végképp senkit nem érdekel."

"HA ő maga úgy gondolja, hogy az embereknek semmi köze hozzá, az nagy baj."


Egy kutatónak, aki ráadásul az MTA elnöke, éppen hogy a kutatói bemutatkozása kéne, hogy érdekes legyen. Hogy hova járt bölcsödébe, kik voltak a szülei, és mit evett a szülinapján 1975-ben reggelire, az marhára nem fontos, nem érdekes, és alapvetően nincs köze hozzá senkinek (hacsak nem családtagja). Az a baj, hogy az embereket csak a bulvár, csak a hangos semmitmondás érdekli, pedig amúgy elég sok fontos és releváns dolog is lenne a világban. Jelen esetben a kutatói életpályája, kutatásai, és hogy mit tervez az Akadémiával.


"Semmi pejoratív képet nem állítottam fel a Freundról, sem nem kritizáltam." De azt állítottad, hogy valamilyen okból eltitkolja a múltját és a családi hátterét, és nem lehet róla beszélni. Nem mondtad ki konkrétan, de ebből mindenki arra gondol, hogy van valami titkolnivalója, ami nyilván kínosan érintené, ha kiderülne.


De hogy hasznos is legyek, és ne pontozz le, beírtam a Lovassy keresőjébe a nevét, és nekem kidobta a tablóját, megnézheted rajta:

[link]

A bal felső blokk alsó sorában találod.

2020. júl. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

7.

Milyen keresőben dobta ki a tablóját? Met az "érettségizettek keresőjében 0 találatot mutat még most is.

Különben köszönöm a tablót. Még nem volt időm rá utánanézni.

Osztálytársa volt a mostani egyik tornatanárnak is.


Vajon németes vagy angolos lehetett? Mert Bánd sváb falu még ma is.


Amit írtam, azt úgy gondoltam, az a rossz, aki rosszra gondol.


Az előttünk példaként álló emberek életeinek a részletei NEM minősülnek bulvárnak.

És ő maga mondta az egyik csatolt cikkben, hogy

2020. júl. 9. 19:50
 9/22 A kérdező kommentje:

azért vállalta egy balatonfelvidéki kis faluban a fellépést, mert ezzel tartozik a társadalomnak.


Ha téged nem érdekel, nem baj, te meg olvashatod a szakcikkeit. De gondolj csak bele, hogy az embereknek ?%-a érdeklődne inkább egy tudós gyerekkora iránt, mint a szakmai eredményei iránt.


Egy csomó más jóval személyesebb dologról beszélt, ami érdekes ugyan, de sokkal kevesebb embert, családot érint, mint a minden családot érdeklő dolgok.


Nem értem, hogy mi a baj az érdeklődéssel. Külön családpolitikára gondot fordítunk, de az előttünk álló/élő vezetők mintaként szolgáló családi élete legyen tabu? Csak a munkája érdekeljen? Helytelen.


Ne haragudj, de nevetséges, amit a lepontozásról írsz.

Az azért tényleg érdekelne, hogy mit írtál a lovassis keresőbe, hogy ezt a tablót dobta ki.

2020. júl. 9. 20:10
 10/22 anonim ***** válasza:

Azt írtam be, hogy "Freund". 7 találatot dobott ki, a Tamás keresztnevűre kellett utána kattintani. ;)


Itt a GYK-n gyakori, hogy a kérdező/olvasó lepontozza a neki nem tetsző válaszokat (én csak felpontozni szoktam), szóval nevetségesnek nem nevezném. Viszont örülök, hogy te nem vagy ilyen, és egyben elnézést kérek a feltételezésért, tényleg alaptalan volt esetedben.


Nem azzal van bajom, ha valakit érdekel egy nevesebb ember magánélete IS. Teljesen rendben van, sőt tanulságos is lehet egy-egy ember életútja. Azzal van bajom, ha valakit CSAK az illető magánélete érdekel, az pedig nem, ami miatt az illető elismert, ami miatt pl. jelen esetben megválasztották Freundot az MTA elnökének. Ez definíció szerint a bulvár, aminek szerintem nincs létjogosultsága, és borzasztó káros a kultúránkra. De ez csak az én véleményem.

2020. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!