Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Tényleg létezik olyan rendelle...

Tényleg létezik olyan rendellenesség, hogy estelg valaki egyáltalán nem érzi a fizikai fájdalmat?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 23:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen

[link]

2020. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2020. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen én ismertem egy kisgyereket aki állandóan rommá törte magát a biciklijével de soha nem sírt vagy panaszkodott mert olyan betegsége volt,hogy nem érezte a fájdalmat

Irigykedtem is rá meg nem is mert fogorvosnál biztos jól jön az effajta betegség de mondjuk más betegségeket meg szintén nem tud érezni amik fájdalommal jeleznek,hogy nincs valami rendben, az meg már nem oké

2020. jún. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ebben a betegségben szenvedők nem élnek sokáig, 25-30 évig, 24 órás felügyelet mellett.
2020. jún. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azta, :o én azt hittem csak be akarnak etetni :D Köszönöm mindenki válaszát és a linkeket
2020. jún. 19. 09:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Doktor Houseban van egy resz ami ezzel foglalkozik. El is mondjak benne hogy a veleszuletett erzeketlenseg a fajdalomra szindroma az egyik legritkabb korkep es a benne szenvedok oriasi tobbsege 1 2evesen belehal.

Amellett hogy fajdalmat nem ereznek, ugyanugy nem erzik a meleget es vagy a hideget. Igy pl nem erzik ha lazasak, a testuk nem reagal remegessel a hidegre vagy izzadassal a melegre. Emiatt es a fajdalomerzet hianya miatt pl fel sem tunik nekik hogy lazasak, vagy valami fertozesuk van. Igy kezeletlen marad es halál a vege.


Emellett mivel nincs fajdalomerzet, igy nem alakul ki az a természetes inger hogy pl elrantom a kezem ha tuz fole rakom. Vagy nem harapom a nyelvem mert faj vagy nem nyulok bele a szemembe. A legtobb ilyen gyerek szamos sebbel rendelkezik a szajan, nyelven es szemen epp emiatt.

2020. jún. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!