Miért félünk a haláltól? És miért sírunk tőle? Mi csinálja ezt? És miért?
Figyelt kérdés
2020. jún. 13. 14:45
11/23 anonim válasza:
Igen végeztek már kutatásokat haldokló emberekkel,például mérleges ágyra tették őket ami grammra mér (a 21 gramm cimű filmet ezzel meg is cáfolták)
EKG-t kötöttek rájuk,a fejükre diódákat raktak de semmi nem történt azon kivűl, hogy leállt az emberi szervezet a halál pillanatában
12/23 anonim válasza:
Már nincsen a fiatal generációnak halál,mivel addigra létrehozzák a halhatatlanságot. Sőt előbb is.
13/23 A kérdező kommentje:
Honnan tudod?
2020. jún. 14. 18:17
14/23 anonim válasza:
Olvastam itt hogy voltak kísérletezések patkányoknál hogy kikapcsolták az öregedésért felelős gént,talán az embernél is ez lesz. A tudomány fejlődik.
16/23 A kérdező kommentje:
nem.
2020. jún. 16. 22:07
17/23 anonim válasza:
Most ezt te komolyan kérdezed???
18/23 anonim válasza:
Egyébként manapság az emberek jobban félnek a haláltól, hiszen nem tudjuk mi fog történni utána, és ugye félünk az ismeretlentől. De régen, amikor az emberek nagy része hithű vallásos volt, volt mindenkinek egy világnézete, hogy mi történik a halál után, és el is hitték. Viszont manapság a tudomány már minden ilyen spirituális feltevést próbál megmagyarázni, ezért is megy ki a divatból a vallás. Továbbá az életkörülményeknek is nagy szerepe van. A fejlett civilizációkban viszonylag jók az életkörülmények, magas a várható élettartam, és biztonságban vagyunk. Általában minél fejlettebb egy ország gazdasága, annál kisebb benne a hívő emberek aránya (vannak kivételek, például az USA). Ezzel szemben a fejletlen, harmadik világbeli országokban magas a vallásos emberek aránya (gyakran 90% fölött, sőt vagy olyan ország ahol a lakosság 100%-a vallásos), hiszen rosszak az életkörülmények, éheznek, nem jutnak tiszta vízhez, fiatalon meghalnak. Az ilyen országokban az embereknek szükségük van egy személyre vagy egy eszmére, amihez imádkozhatnak, ami reményt ad neki, és arra hogy azt reméljék van élet a halál után, ami jobb mint ez a földi siralomvölgy. Így ott kevésbé félnek a haláltól, sőt megnyugtatja őket.
19/23 A kérdező kommentje:
Értem. De mi értelme az életnek ha nincs semmi utána? Még az univerzum is elpusztul egyszer. és akkor az élet is elpusztul örökre...
2020. jún. 19. 16:26
20/23 anonim válasza:
Azt nem tudjuk, hogy mi van a halál után. Ha valamelyik vallásnak igaza van, és valóban létezik egy vagy több istenszerű teremtmény, akkor az számunkra felfoghatatlan, így akármilyen okosak vagyunk, vagy akármilyen fejlett a technológia, nem fogjuk tudni megmagyarázni, mert nem evilági. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok vallásos.
Azt hogy az univerzum elpusztulása után mi lesz, azt meg megint nem tudjuk meg sose. Persze vannak elméletek, de azok csak elméletek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!