Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges vajon Elon Musk...

Lehetséges vajon Elon Musk terve, miszerint 2050-re kolonizálni szeretné a Marsot?

Figyelt kérdés

(Nem-olyan-régi hír)


[link]


[link]


Az egy dolog, hogy nagyon hangzatos, és elég jelentős személyiség mondja, de tudományos szempontból vajon reális-e, hogy (2050-ig) ez megvalósul? Szakmai szempontú elemzést sajnos nem találtam a kérdésről, de ha valaki mégis, az ne tartsa vissza.



2020. máj. 18. 23:51
A kérdező szavazást indított:
Abszolút reális, nagyon várom 2050-et!
Tündérmese
Nem tudom, nem is izgat
37 szavazat
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
A cím helyesbítése: "Lehetséges vajon, hogy megvalósul..."
2020. máj. 18. 23:52
 2/25 lencsefőzelék ***** válasza:
22%
Jobban tenné, ha már most kilőné magát (bill haverjával együtt), és vissza se jöjjön többet.
2020. máj. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Tehettél volna egy olyan pontot is a listába, hogy "Nem tudom, de remélem, érdekel a dolog." Vagy valami ilyesmit, én ebbe a kategóriába tartozom. Gyanitom, hogy nem fog sikerülni, legalábbis 2050-re nem tartom túl valószinűnek hogy sikerülne, de szerintem max. néhány évtized plusz, és állandó emberi élet működhet a Marson - vagy legalábbis lesz 1-2 erre alkalmas objektum rajta-benne.

Szóval szerintem túl nagy a szakadék, ezért kapott annyi pontot a tündérmese.

2020. máj. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Utolsó.


Igazad van, jó lett volna beletenni, főleg hogy magam is ebbe a kategóriába tartozom :D Sebaj, lemaradt. (Egyébként a tündérmese is csak két szavazatot kapott eddig, de ugye csak az arányokat mutatja a szavazatcsík).

2020. máj. 19. 02:05
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Belenéztem abba a cikkbe: egy millió ember a Marson 30 éven belül, ezer űrhajó építése, napi három indítás... hát nem tudom. Ez kicsit messze van a néhány lakókonténertől. Ha ezeket a kijelentéseit nézzük, akkor tündérmese.
2020. máj. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát igy mindenképpen :D
2020. máj. 19. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Még 2100-ra is nagyon-nagyon optimális jóslat a Mars kolonizálása szvsz (és itt egy-két darab, az antarktiszi kutatóállomásokhoz hasonló, puritán, kis létszámú telepre gondolok max.), nem hogy 50-ig. A millió ember meg a vicc kategóriához tartozik.
2020. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
86%
2050-re nem hinném, később simán elképzelhető. A legtöbb ötletét mindenki képtelenségnek találta, aztán az idő mégis őt igazolta. Lehet ez is így lesz.
2020. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyikre sem tudok szavazni.

Szerintem az első pár ember Marsra lépése lehetséges 2050-re, rövid ottartózkodással, de egy állandó, kolóniának nevezhető létszámú telep irreális.


Viszont fogadni erre sem mernék.

Arról az emberről beszélünk, aki megcsinálta az első nyereségesen eladható elektromos autót, pedig irreálisnak tartották, az első újrahasznosítható, talpra visszaszálló rakétafokozatot, pedig lehetetlennek tartották, 8 nap múlva privát cégével embert szállít az ISS-re, pedig ezt a tervét is kiröhögték.


Ami tipikusan jellemző rá, mindent megcsinál, csak mindent később, mint az első optimista terve, de előbb, mint ahogy bárki más reálisnak tartaná.


Ha a Starship első embert szállítani képes verziója 5 éven belül repülni fog, ezt is elhiszem.

2020. máj. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy kolónia létrehozása a Marson nagyságrendekkel komolyabb kihívás, mint az elektromos autó vagy az újrafelhasználható gyorsító fokozat. De még egy "szimpla" emberes Mars utazás is olyan problémákat rejt, amiket talán még nem is ismerünk. Egy mini rover odaküldése is komoly mérnöki kihívás. Értékelem Musk nagyratörő terveit, valahol megértem, hogy ilyen ígéreteket tesz, Kennedy is így tett annak idején, de azért érezni kell a lehetőségeket és a kockázatot. Egy anyagi és szakmai ESA-NASA-Musk koprodukciónak több esélyét látom, de még akkor is jobb, ha csak az első emberes Mars utazásra szorítkozik.

És mit fognak enni? Musk fizeti az egymillió szkafandert is? Olyanoknak, akik vagy alkalmasak egy űrutazásra, vagy nem. Hogy fogják odavinni az infrastruktúrát? Ki fogja finanszírozni az ellátmány odaszállítását. Mert az önellátás módja egyelőre csak papíron létezik, és abból is több forgatókönyv van, gyerekcipőben jár a kipróbálásuk. Nagyon összetett kérdés ez, nem csak űrhajók építéséből áll. Sőt, az a legkisebb gond. Sokkal reménytelenebb helyzetben lennének az odautazók, mint az egykori új telepesek bárhol a Földön.


És akkor ott vannak a politikai kérdések. Pontosan honnan akar egymillió embert odavinni? Hogy oldaná meg, hogy ne vessék a szemére, hogy kisajátítja, kb. elfoglalja a Marsot? stb...


[link]

[link]

2020. máj. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!