Lehetségesnek tartod azt, hogy egy férfit úgy átoperáljanak nővé (és így transznemű nővé váljon), hogy kihordjon majd megszülne egy egészséges babát?
Van már "uterus transplant" kutatás.
Nem tartom jó ötletnek ha implementálják a férfiak számára is. Nem lehet a születendő gyermek életével önkényesen játszadozni.
Kiszámíthatatlan, milyen hormonális és fejlődési hatások érik a gyermeket egy férfi testen belül. Nincs igazi kontroll, mert nem tudjuk lemérni az a gyermek milyennek született volna női méhben. Csak a nagy statisztikán látszik majd...
Eleve már a béranyaság is egy vitatott terület, hogy milyen fiziológiás hatások érik a fejlődő magzatot egy idegen nő méhében. Mondjuk olyan esetben amikor a gazdag anyuka lusta kihordani a gyereket.
Megoldható szervnövesztéssel is.
A férfiben ott van minden gén, ami ehhez kell.
A nőben nincsenek ott a férfi gének, bár ez még könnyebben áthidalható.
Majd a jövőben.
A különbség annyi, hogy ha a férfiak tűnnének el, akkor onnan kezdve csak nők születhetnének (elvileg) - míg ha a nők tűnnének el, akkor simán helyre lehetne állítani őket, ha már meglenne a technika hozzá.
Ha fizikailag lehetséges is, erkölcsileg mindenképp problémás a méhátültetés miatt. Gondolj bele, a szerv transzplantációt eleve azért találták ki, hogy életeket mentsenek vele, és ezek nagyon költséges beavatkozások. Ha egy férfinak született nő átesne egy ilyenen, annak sokkal nagyobb lenne a kockázata, mint a potenciális haszna. Nagyobb a valószínűsége, az esetleges betegségeknek, de ez magának a transzplantációnak a rovására írható. Kilökődésgátlót kellene szednie, plusz ez nem egy életreszóló dolog jelenleg, ami miatt újabb műtét lehetséges. Jelenleg amúgy is a biológiailag nőnek született nőkön végeztek el ilyen beavatkozást, és valószínűleg a jövőben is elsőbbséget fognak élvezni a transzneműekkel szemben, érthető okokból.
Amit viszont az első írt, az nettó baromság. A hormonszinteket tökéletesen lehet szabályozni gyógyszerekkel, a béranya pedig a saját méhében hordja ki a babát, nem transzplantáltban. Ennyi erővel az örökbefogadás is problémás, mert biológiailag másokhoz tartozik a gyerek?!
#4, Te miről beszélsz?
A beültetett béranyákra gondolok, amelyiknél egy genetikailag teljesen idegen, beültetett magzatot hord ki az anya.
Ilyen esetben mai napig nem tudjuk ennek milyen hatásai vannak. Tekintve, hogy őssejtek cserélődnek a magzat és az anya között és stabilan ki is mutathatóak.
Nincs is igazán megfelelő vizsgálati módszer ennek vizsgálatára.
Nincs időm most elolvasni, de itt egy 2018-as összefoglaló cikk a béranyaság biológiai kockázatairól...
...és még sok hatás lehet amiről nem is tudunk. A már említett őssejt vándorlás.
EU végleg be is tiltotta a béranyaságot "kényelmi" okokból.
"őssejt vándorlás"
Ez így hülyeség, ugyanis az anyában éppen így vándorolnak az összes gyerekének a sejtjei is, és immunológiailag mind idegen.
Ugyanúgy, mint egy bármelyik másik ember sejtjei.
AZ EU pedig mindent tilt: pl. a GMO-t is - és a végén majd azt vesszük észre, hogy az afrikaiak leelőznek a fejlődésben.
Az a nettó baronság amúgy, hogy a neuroendokrin lehet szabályozni -pontosan-.
Akkor lehetne ha tökéletes adagolóimplantátumok lennének, amelyek nanoliter pontosan annyi hormont adnak le amemmyit a hipofízis mondjuk. Tehát egy mesterséges hipofízist kéne beültetni feedback szabályozással. Létezik ilyen? Nem.
Hormonális lórúgás injekciókat és tablettákat alkalmaznak? Igen.
A fejlődő magzatnak is nagyob pontos belső és anya felől érkező hormonrendszerre van szüksége az egészséges testi és főleg agyi fejlődésre. Mint tudjuk rengeteg krónikus betegség vezethető vissza instabil anyai endokrin hatásokra a fejlődő magzatra nézve.
Tehát jelneleg amíg nincs mesterséges agyalapi mirigy addig csak nagyon nagyvonalakban és erőszakosan lehet szabályozni a hormonrendszert, még ha utólag működik is a feedback szabályozás...
#7 Ez egy eléggé ismeretlen rendszer. Fogalmunk sincs pontosan milyen hatásai vannak ezeknek az idegen sejteknek.
Azért az elég nyilvánvaló hogy egy természetes szülésnél, még ha immunidegenek a sejtek... genetikailag közeli vérrokonság áll fenn. Nem két 100%-ban totálisan idegen szülő által megtermékenyített embriójé. Ezer oka lehet egy autoimmun reakciónak is, szóval a hatás kiszámíthatatlan, mivel nem ismerjük még a molekuláris hatásokat.
Szerintem érdekes kutatási téma is lehet ebből. Immunológiailag milyen hatása van ezeknek az őssejteknek. Relatíve szűz terület.
Ha jól értem ez a béranyaság annyi, hogy a gazdag rib...ncnak degradál kihordani a kölköt, ezért egy élő húszsákot használ a szülésre. Hogy ne tegye tönkre a Rubintréka testét.
Na meg a homokos házaspároknak is lehessen gyereke. Még jó hogy tiltva van ez a sz.r. Nehogy már a gyógyászati génsebészethez hasoblítsuk, ami nem is tiltott. Max akkor engedném, ha természetes úton nem megy anatómiailag a gyereknemzes és indokolt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!