Milyen tudományos érvek vannak, hogy az emberiséget leváltsa egy hermafrodita faj?
"maga a hetero-, homo-, és biszexualitás értelmét vagy legalábbis jelentőségét vesztené, így az ezzel kapcsolatos indulatok, kampányok (lmbtqi) is megszűnnének."
Látom nem tanultál a 20. századból. Amíg világ a világ addig lesznek emberek közti különbségek (ha nem nemi különbségek akkor társadalmi stb. különbségek) és ennél fogva eltérő érdekek, amikből újabb és újabb konfliktusok fognak kiemelkedni. Ilyen az emberi természet. Ez nem azon dől el hogy mi van az emberek lába között. Nem is az a kérdés hogy lesz e újabb nagy konfliktus hanem hogy mikor és milyen nézetbeli különbségek mentén.
Egyébként a te elméleted veszélyesen hasonlít a náci propagandára amely szerint "ha csak X faj létezne akkor jobb lenne a világ". Gondold át az egészet még egyszer.
Egyelőre a történelemben minden uniformizálási kísérlet megbukott sok szempontból. Többek közt abban is, hogy az ellenséges csoportosodást kizárja.
Mindig lehet okot találni az ide- vagy oda tartozós klikkesedésre, az meg automatikusan kiváltja a csoportközi ellenségeskedést.
Régi falkaösztön csökevénye, nem nőttük ki.
napimengele.
neked nem fejlődött ki a péniszed vagy miért kérdezgetsz ilyeneket te csiga-ember-embruó-fuzuonáló
Én úgy gondolom, hogy a mai emberiséget egy agy-számítógép interface-n alapuló, mesterséges intelligenciával és robotokkal is felturbózott csoporttudattal is rendelkező, online hálózatba szervezett új szuperorganizmus fogja felváltani, amely maga szabályozza az elemeinek szaporítását ilyen értelemben tekinthető legfeljebb hermafroditának. Számomra logikusnak tűnik, hogy ez a szuperorganizmus a bioszféra többi tagját is szimbiotikusan magába integrálja.
Asimov Alapítvány sorozatának GAIA koncepciója így tűnik megvalósíthatónak és megvalósulónak.
#16...és ott is dilemmázik a főszereplő, hogy megéri-e az individuum feladását.
Ha a társadalmi hatékonyság a cél, akkor ez az út.
Ha a gyors fejlődés, akkor nem.
Az ugyanis a legtöbb esetben egyéni ötletekre alapul, gyakran a többségi véleménnyel szemben.
#18: akkor viszont közelítünk a Huxley féle szép új világhoz is, a "programozottan" hangyadolgozó tömeghez és a kiemelt elithez.
Most eszembe jutott egy Asimov-novella is, amiben a gyerekeknek megvizsgálják az agyi képességeit és az alapján kiválasztják a leendő szakmájukat, azt a tudás készen beültetik, de van egy kis réteg, akit "szabadgondolkodónak" hagynak meg.
Én azt hiszem, hogy az önkéntesség és a szabad választás elveszi ezeknek a félelmeknek az élét. Nyilván mindkét választásnak vannak előnyei, egy hatalmas intelligenciához kapcsolódni nagyon is vonzó lehet és nem is feltétlenül kell ennek visszafordíthatatlan döntésnek lennie, lehet ki és be kapcsolódni, miért ne?
Valójában csak egy hatékonyabb internethasználatról lenne szó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!