Hallott már valaki arról az elméletről, hogy Kolumbusz már előre tudta, hogy egy új földrész felé halad?
Nem tudom, hogy hol olvastam, de érdekes. Ha az az igaz, amit hivatalosan tanítanak, akkor arról az jut eszembe, hogy gondolhatták volna, hogy nyugat felé haladva, a föld nagy részét meg kell majd kerülni ahhoz, hogy Indiába jussanak, és közben jó eséllyel nem csak víz lesz, hanem szárazföldekbe is "belebotlanak". Bár akkor még újdonság volt, hogy a Föld gömbölyű, és biztosan kisebbnek hitték.
De ez a kérdésben szereplő dolog érdekes, ha esetleg igaz, akkor meg azt nem értem, hogy miért kellett eltitkolni. Mindenki tudta itt Európában, hogy fosztogatni meg gyarmatosítani mennek, maximum már nemcsak Indiába meg Afrikába. Ezt az elméletet támasztja alá, hogy állítólag már jártak előtte is Amerikában, csak északabbra.
"Másrészt a korban (reneszánsz kezdete) már nem feltétlen hittek a laposföldben"
Addig se hittek. A középkorban minden művelt gondolkodó (az egyház is) tudta, hogy a Föld gömbölyű. Az egyszerű emberek meg nyilván hittek amit hittek, ahogy ma is.
"mi több ki tudták számítani hozzávetőlegesen a föld kerületét."
No hát ez az, ami gyanús. Mert ha nem jön közbe egy új földrész, akkor sose jutnak el Indiába élve (túl messze volt akkori hajózással). Van aki úgy gondolja, hogy Kolombusz azért tudott olyan nehezen flottát szerezni, mert akik adtak volna hajót, azok is tudták ezt. De ha Kolombusz tudta volna, hogy lesz útközben egy földrész, miért nem ezzel érvelt? Vagy csak utólag jött rá?
Ennyi erővel akárki akármit kitalálhat, hogy Nagy Sándor, Napóleon, Hitler mit gondolt és mit nem, és az már teória...
Egy "elméletnek", ahogy te nevezed, akkor van megalapozottsága, ha az illető, akiről szó van, tett vagy mondott vagy leírt valamit, ami azt alátámasztja. Kolumbusz semmit nem tett vagy írt, ami azt támasztaná alá (vagy csak akár utalna rá), amit te állítasz, vagyis amit mondasz, egy parttalan, megalapozatlan valami. Akárkiről akármit lehet állítani.
"Mindenki tudta itt Európában, hogy fosztogatni meg gyarmatosítani mennek"
Kolumbusz azért indult el, hogy más utat találjon Indiába a levantei kereskedelmi útvonal helyett. A levantei útvonalat már évszázadok óta használták, azon keresztül áramlottak Európába az indiai luxuscikkek. A törökök viszont elfoglalták a 16. századra és nagyon magas vámot szabtak ki rá, ami az európaiakat arra sarkallta, hogy új útvonalat találjanak. Mivel az európai kereskedővárosok nagyon rosszul jártak (főleg Genova), ezért sok genovai hajós volt ezeknek a felfedező utaknak a kapitánya (Kolumbusz is genovai volt).
A portugálok Afrikát kerülték meg, a spanyolok pedig felhasználva azt a tudást, hogy a Föld gömbölyű, azzal kísérleteztek, hogy nyugat felé elindulva elérnek keletre.
Szó sem volt semmilyen rablásról és gyarmatosításról, a kezdeti időszakban ez a kereskedelmi útvonalakról szólt. Nem látták előre, mi lesz majd a későbbi időszakokban, mint ahogy te sem látod, mi lesz 50 év múlva. A fosztogatás és gyarmatosítás később történt.
A vikingek 1000 körül valóban elérték Amerikát, de ez 1492-ben (kb. 500 évvel később) nem volt a köztudatban, Kolumbusz útja előtt a nyugati földrészről senki nem tudott semmit. De ha valamit tudtak is a vikingek útjáról (néhány vájt fülű szerzetes esetleg, akik kódexeket másoltak), akkor sem "rakták össze", hogy amire Kolumbusz rábukkant, az ugyanaz a földrész, amire a vikingek bukkantak.
A vikingek egyébként 900-1000 körül sokfelé jártak, sok távoli földet elértek, ha tudott is ezekről valaki valamit, az csak annyi volt kb., hogy "eljutottak messzire", de senki fejében nem fogalmazódott ez úgy meg, hogy a vikingek felfedezték Amerikát. Ez csak a te fejedben fogalmazódik meg ilyen összefüggésben, akinek valamilyen ismeretei vannak a múltról, mert a töri tankönyvben ezeket összeszedve eléd rakták...
Piri Reisz Térkép talán nem akkora talány.
21 évvel az első Kolumbuszi út után készült!
Igaz arról nem tudunk hogy a Dél amerikai partok mellett valaki végighajózott volna. De ez nem azt jelenti hogy nem is hajózott valaki arra mondjuk Kolumbusz után 10 évvel vagy 15 -el csak azt hogy nem tudunk róla!
Már mint a hivatalos nyugati történelemtudomány nem tud!
Nagyon is elképzelhető hogy akár Török expedíciók is indulhattak, melyekről minden más információ elveszett kivéve a térképet. Az arab világnak mindig is voltak nagy utazói, hajósai. Alig tud valamit ezekről a nyugat.
"Piri Reisz Térkép talán nem akkora talány.
21 évvel az első Kolumbuszi út után készült!"
Egen. Csak ezernyi olyan részletet tartalmaz és olyan térképészeti technikát használ, ami nem hogy akkor de minimum még 300 évig nem volt ismert, használatos.
Ez teljesen megfejthetetlen. Valakik szerint már a vikingek eljutottak. Vannak olyan feltételezések melyek szerint az 1300-as években az afrikai Mali-Birodalom egy egész flottája eljutott Braziliába(nézzetek utána, nagyon érdekes). Egyes tudósok szerint a portugálok már Kolumbusz előtt eljutottak Dél-Amerikába.
Ez már nem a felfedezéhez tartozik, hanem a népvándorláshoz, hogy olyan 12-15 ezer évvel ezelőtt, amikor még nem voltak egybe "fagyva" a szigetek a Dèli-sarknál, akkor még az új-zélandi (bocs, ha nem így kell leírni) őslakososok a szigetekről-szigetekre mentek, és így eljutottak Dél-Amerikába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!