Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan is működik ez a sugárzó...

Hogyan is működik ez a sugárzó hő?

Figyelt kérdés

Nemrégiben láttam egy műsort, ahol amolyan túlélő tippeket adtak.

A példa kedvéért egy üres, kb 4 x 4 méteres szoba közepére helyeztek egy olyan 30 cm magasságú cserép edényt ,amolyan virágcserép formát.

Szájával lefelé fordítva , a tetején egy 2cm-es lyukkal.

Alá tettek egy teamécsest.

Azt mondták, hogy egy 0 fokos szoba hőmérsékletét képes 5 fokkal megemelni. Vagy csak a hőérzetet, ezt már nem tudom.

Elképzelhető ez szerintetek ?


2019. júl. 5. 01:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Miért nézel áltudományos műsorokat?

...és elvégezted legalább a hetedikes fizikát? Hőtan mond neked valamit?

2019. júl. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Akár cserép, akár nem, a szobát ugyanannyival fogja melegíteni. Egy teamécsesben kb. 450 kJ energia van. 2,5 méteres magasságnál, ha teljesen szigetelve lenne egy ilyen szoba és a fal-levegő kölcsönhatástól is eltekintünk 8,75 fokot emelkedhetne. Valóságban ezt soha nem fogja megközelíteni. Harmada legalább elvész az energiának. Olyan 5,5 fok esélyes. Szóval az nagyjából stimmel szerintem.
2019. júl. 5. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Ahogyan az előző is számol, a dolog működik. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy sohasem szabad egyszerre 20 teamécsest meggyújtani, mert a szoba hőmérsékletét 100 fokkal fogja megemelni és megsül benne mindenki!
2019. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
Egy százas izzó? Sosem érezte meg senki a hatását.
2019. júl. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
#3: ez akkor működne, ha pár másodperc alatt elégetné a gyertyát.
2019. júl. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

"Azt mondták, hogy egy 0 fokos szoba hőmérsékletét képes 5 fokkal megemelni. "


Begyújtod januárban és márciusra már melegebb is lesz. Azon egyébként gondolkodtál, hogy ha egy 20 forintos gyerta 5 fokot emel egy hideg szobán, akkor mi a francért szarakodik a sok marha a több kilowattos fűtésekkel egész télen? Hisz csak pár gyertyát kellene venniük.

2019. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

És az a legszebb, hogy az elején nullára lepontozták a normális írásokat.

Oktatásunk szégyene. Az ilyenek veszik a pi-vizet és hasonlókat.

2019. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Talán mert egy kötekedő választ írtál. Te sem vagy tökéletes hidd el. Ha valaki nem tud valamit, nem az a módja, hogy lehülyézzük, hanem el kéne magyarázni, hogy megértse. Örülni kéne, hogy a kérdező feltette kérdésnek, ő vágyott a tudásra. Valóban picit rosszul számoltam, de neten éjjel hirtelen ezt az infot találtam, hogy harmada a veszteség átlagosan egy lakásnál. Az utána lévő kommentnél azonban rájöttem, hogy tényleg nem lehet így. Elvileg az volt a gond, hogy a hőveszteség nagyobb, mint harmada, kerestem falak konduktivitását meg légáramra képletet és hát igen télen pl. ha kint -10 fok van, akkor ebben az esetben még hűlne is a szoba, nem hogy melegedne.
2019. júl. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát... azért ez nem kötekedés.

Olyan a helyzet, mint amit Moldova írt az Abortusz szigetekben.

Ott volt egy olyan ötlet, hogy nem trágyázzák többé a fákat, hanem mindegyikhez kikötnek madzaggal 3 verebet - és ezek majd megfelelő minőségű és mennyiségű trágyával látják el a fát.


Egy gyertyával befűteni a szobát?

És akad, aki ezt még el is hiszi?


Mondjuk ez a cserepes gyertya annyiban tényleg jó, hogy az a picike meleg, amit termel, nem megy fel egyenesen a plafonra, hanem tábortűz jelleggel megadja azt az illúziót, hogy ha mellé ülsz, a hősugárzás miatt olyan érzésed lesz, mintha egy kicsit melegítene.

De ez tényleg csak közvetlenül mellette, és csak pár percig, miután átmelegedett a cserép (mert közben elfogy a gyertya).

És csak téged melegít, egy méterre már nem sokat érezni belőle.

2019. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze ez igaz, nekem is ezt súgta az ösztönöm elsőre. Aztán előszedtem pár képletet mert érdekelt, mivel a tudomány nem hiten alapul. 5 fok kicsit meglepett de az még nem annyira, utána vált világossá, hogy nem volt rendben és nagyon bosszantó volt, megkérdeztem néhány fizikát tanult ismerősöm, szerintük rendben volt a levezetés és hát így is van elvileg, a gond a neten talán harmados hővesztességgel volt. Mivel ezt ugye nem egyszerű kiszámolni, szerettem volna egy átlagos becslést rá, mennyi veszik el. Vártam közben, hogy itt meglesz majd a válasz, de csak offolás ment. Az utolsó válasz vége hasznos még. :) A hőtanos megjegyzésre értettem a dolgot. Úgy érzem ha már tudomány témakörnél lett feltéve a kérdés, megér egy rövid értelmezést a válasz. Remélem, hogy a második válaszom már rendben van, ha nincs érdekelne a magyarázat továbbra is.
2019. júl. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!