4 Hajtóműves filmes űrhajó?
Miért nem csinálnak vagy egyáltalán próbálkoznak egy olyan űrhajóval amit a filmekben is megszoktunk. A négy sarkon egy egy hajtómű.
Gondolom biztos van valami korlátai, üzemanyag, fizika, lassítás.. stb.. de sehol se látok leírva bármilyen anyagot , hogy mi az oka, hogy egyáltalán meg se próbálnak ilyenbe gondolkodni vagy tervezni egyet csak úgy tudományos célból?
Most nem egy 4 rotosos fémvázás drónnak a hajtóműs változatára gondolok vagy valamire ami fénysebbeséggel megy vagy tér ugrásra/görbitésre képes, hanem valami kezdetleges ami egy embert ki visz az űrbe majd vissza.
Van már ilyen a Nasának ilyen űrsiklója, az a behemód nagy valami de annak is csak a hátulján a farok résznél egy hajtómű és az se képes magától elhagyni a földet, külsős beavatkozás szükséges rakéta...
Szóval annyi a kérdésem ilyeneket miért nem jönnek szóba miért nem terveznek. Az űrhajósok ruhája is lassan már a 50 éves ugyan az amit az Apollonál használtak.
Én értem, hogy a több lépcsős rakéta olcsóbb még nincs szüksége ilyenre. Trump így se nagyon ad pénzt a Nasának, de akkor is tudtok valami ehhez hasonló próbálkozást vagy cikket?
"Én értem, hogy a több lépcsős rakéta olcsóbb"
Akkor mi a kérdés?
A filmekben látható megoldások lényege a látvány.
A valóságban alkalmazott megoldások szempontjai az elérni kívánt cél, a rendelkezésre álló technológia (megvalósíthatóság, gyakorlati szempontok, stb), az ár és a fizika.
Nehéz a kettő között párhuzamot vonni.
Gondoltam, hogy valaki egyből akkor "de mi a kérdés" szöveggel fog jönni. Köszönöm szépen neki.
Az utolsó meg szerintem félre értelmezte nem a már meglévő cső rakétára gondoltam. Hanem mondjuk egy téglatest alakú űrhajóra aminek a négy sarkán van a hajtómű.
Ez se az amire igazán gondoltam, de nagyjából ez a 3D-s animáció kezdi kapargatni a lényeget.
Tehát egy űrhajó. Ami magától felszáll majd leszáll.
Vagyis te most a tudományon azt kéred számon, hogy miért nem készítenek olyan űrhajót, amit még nem találtak fel és eddig nem fejlesztettek ki? Tényleg szemétség, gyárthatnának már igazán ilyet is. És ahogy az előző írta, a fejlesztések jellemzően egymásra épülnek, számtalan technikai előzmény, apró kutatások adják az alapját egy-egy újabb megoldásnak.
Mondok egy példát, nézd meg a legelső motoros járműveket, inkább hasonlítottak triciklire, lovaskocsira. Mert egyszerűen ezek voltak a technikai előzmények, erre építették a további ötleteket. A légüres térből nem született meg azonnal a vákuumos szervófék vagy a levegőfeltöltő.
"Tehát egy űrhajó. Ami magától felszáll majd leszáll."
Amit te írsz, az pillanatnyilag a sci-fi világában létezik, ma (ma még) a meglehetősen korlátos rakétatechnika a napi realitás.
Voltak próbálkozások mind kudarccal végződött. Túl drága, túl komplikált, túl pazarló. Röviden ennyi.
"Hanem mondjuk egy téglatest alakú űrhajóra aminek a négy sarkán van a hajtómű."
Mert nem ártana vele elérni a szökési sebességet, ott meg már számít egy kicsit a légellenállás...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!