Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy vegyészmérnök foglalkozhat...

Egy vegyészmérnök foglalkozhat fermentációval?

Figyelt kérdés
Vagy inkább bioménököket alkalmaznak ilyen pozícióban? Máshogy megfogalmazva a kérdés: ha vegyészmérnök Msc-t elvégzem megnyilik a vegyipar felé is a munkalehetőség, de biomérnök Bsc. Után (vegyészmérnök Msc-vel tudok-e majd esetleg fermentációval foglalkozni?

2019. jan. 10. 12:34
 1/8 Wadmalac ***** válasza:
100%
Élelmiszeripari vagy mezőgazdasági szakág?
2019. jan. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elsősorban gyógyszeriparra gondolok. Gyógyszeripari szakirányú vegyészmérnök mesterszak.
2019. jan. 10. 12:39
 3/8 Silber ***** válasza:
100%

Az, hogy milyen munkakört fogsz betölteni, majd a cégen belüli mozgásokkal fog eldőlni, nincsenek éles határok.

Ismerek szobrász végzettségű vegyipari kezelőt, és mérnök végzettségű gazdasági szakembert is...

A vegyészmérnökből nőtt ki anno a biomérnök szak is. A határ elmosódik, minden további nélkül be lehet tölteni vele hasonló munkakört.

2019. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igazából eközött a két Msc. szak között vacillálok, de még van 2 félévem dönteni.

2019. jan. 11. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából minimális biokémia kell hozzá. A mikrobát valszeg úgyis kapod vagy rendeled, nem neked kell megtervezni sem a mikrobát sem azt, hogy milyen reakciót csinál. Ami nagyon kell hozzá az a biomérnöki műveletek, bioreaktorok, stb. Ha azt megtanulod, akkor szerintem minden probléma nélkül tudsz te is fermentálni. Kezdésnek úgyis föléd raknak majd valakit legalább egy pár hónapra.

Jegyzetnek kezdetnek ez elég: [link] Sevellától már nem tudsz kérdezni, sajnos meghalt azóta, engem még ő tanított.

2019. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
A határ szerintem nem mosódik el. Az első 2-3 év nálunk osztatlan képzésben gyakorlatilag ugyanaz volt, mint a vegyészeknek. Amikor felosztották BSc - MSc-re, akkor sokkal jobban szétváltak a szakok, és egy csomó biokémiás, mikrobás tárgyat - amit mi később tanultunk - bezsúfoltak a biomérnöki BSc-be.
2019. jan. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ismerem a jegyzetet, köszönöm!

Ezekszerint akkor a Műszaki Egyetemen végeztél. Megkérdezhetem milyen területen, milyen munkakörben dolgozol?

Érdekelnének az elelyezkedési lehetőségek biomérnökként. Engem inkább a termelés érdekelne, mint a labormunka.

2019. jan. 17. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Egészségvédős szakirányon végeztem még osztatlan képzésben. Nem mondanám, hogy tipikus biomérnök vagyok, mert többet programoztam azóta, mint biomérnöki munkát végeztem, de azért nem szakadtam el teljesen a szakmától, és igyekszem "up to date" maradni. Rengeteg cikket olvasok, van hogy beleásom magam egy érdekesebb (általában orvosi jellegű) témába és hónapokig irodalmazok hobbiként. A szakmához kapcsolódóan diagnosztikai laborban dolgoztam egy ideig a helyi kórházban, de a kutatás - fejlesztés jobban érdekel, mint a napi rutin, úgyhogy végül ott hagytam. Itt vidéken sok helyen inkább csak mezőgazdasági és élelmiszeripari munkák vannak, elvétve van egy-két orvosi és környezetvédelmi (szennyvíz, hulladék többnyire) dolgokkal foglalkozó cég. BP, Debrecen, Pécs, talán Szeged, ahova mehetnék orvosi kutatást csinálni (nyilván orvosi egyetem függvénye), de nem szívesen mennék vissza nagyvárosba. BP-et is csak a Gellért hegy miatt bírtam ki, túl stresszes a betondzsungel és a sok ember, ha valaki hozzászokott, hogy kimegy az erdőbe egyedül lazítani néha. A másik, hogyha tudományos segédmunkatárs, vagy ilyesmi lennék valamelyik állami intézetben, akkor tutira felkopna az állam, amilyenek az albérlet árak és a fizetések. Most úgy néz ki elindulok az aksik, üzemanyag cellák kutatásának irányába, ami elég messze esik az orvosi dolgoktól, de tanultuk ezeknek is a működését fizikai kémiából, szigorlatoztam is belőle, és érdekel is a téma, úgyhogy nem lesz gond. Ezért is mondom, hogy valamennyire átjárhatóak ezek a szakok, mert ugyanazok az alapok. Nyilván azért pluszban hozzá kell tanulni egy csomót, de nincs lehetetlen, ha elég lelkes vagy.
2019. jan. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!