Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » BME-n milyen matekos tárgyak...

BME-n milyen matekos tárgyak vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok BME-n végzett mérnökök! Azt szeretném kérdezni, hogy a mérnöki szakokon (kiváltképp vegyészmérnökin) oktatott matematika milyen területeit érinti a matematikának? Azt tudom, hogy matematikai analízis biztos van, de ezeken kívül még mit kell tanulni?

2013. febr. 16. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Analízis, diszkrét matek, lineáris algebra, geometria, statisztika, valszám, stb... persze attól függ, milyen szakra mész...
2013. febr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ahogy elnézem a matematika A1, A2, A3 a matekos tárgyak vegyészmérnöki szakon.

A1: Analízis, eljutni az integrálszámításig. [link]

A2: Ez alapján: [link] diffegyenletek, többválanal, komplex függvénytan, függvénysorok

A3: Lineáris algebra, többválanal, de erről hirtelen csak ennyit találtam, de ha picit Googlizol te is, akkor biztos lelsz részletes anyagokat. A VBK nagy kar.

2013. febr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Googliztam kérdés előtt, de nem nagyon sikerült kiigazodnom, azért írtam a kérdést. Igazából olyantól vérnék választ, aki már végzett. A kérdésem továbbra is az, hogy mik az általános mérnöki matek tárgyak?
2013. febr. 17. 07:25
 4/5 anonim válasza:
Most nem értem, a második válaszoló több mint kielégitő választ adott, tehát mi kell még?
2013. febr. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Oké, én nem végeztem, de tudom mi áll (még) előttem.

Matematika A1 Analízis

A számítástudomány alapjai (gyakorlatilag diszkrét matek)

Matematika A2 Vektorfüggvények

Matematika A3

Matematika A4 Valszám


Ezek mellett a Digitális technika egynek is kőkemény matematikai alapjai vannak, amit ott tanítanak meg (számrendszerek, Boole-algebra).


A BME-VIK Villamosmérnöki Bsc-ről voltam.

2013. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!