Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-VIK-en vagy ELTE-IK-en...

BME-VIK-en vagy ELTE-IK-en mennyire nehezek a matekos tárgyak?

Figyelt kérdés

Matek érettségim 70%-os lett középszintű, szóval nem vagyok matekzseni (enyhén szólva).

Viszont informatikát értem és szeretem is (programozást is).


2010. júl. 6. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
a matek a legfontosabb tantárgy
2010. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát, elég fontosak, és elég sok is van belőlük, ráadásul nem egyszerűek... A programozáshoz gyakran kellenek olyan matematikai függvények, melyeket nem könnyű megérteni... főleg grafikai esetekben, de adatbázisok, keresések, vagy csak sima algoritmusok esetében is szükségesek ezek...
2010. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Iszonyat nehéz, én 3 éve otthagytam az ELTE-t. Középszintű matek oda kevés. Kívánom, hogy ne szenvedj annyit, mint én. Szerintem ne menj ilyen szakra.
2010. júl. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ELTE-IK-ra járok, tehát a BME-ről nem tudok nyilatkozni. Nálunk nehéz a matek, de megtanulható, viszont nagyon sok, de szerintem sokan vannak a szakon akik rosszabb mint 70%-os középpel jöttek ide. Plusz, ha jól tudom most megint könnyítenek az első féléves durva buktató tárgyon. Nem tudom, hogy a matekot nem is érted, vagy csak elrontottad a közepet (ha nem érted egyáltalán akkor nem javaslom, hogy ilyen helyre menj, ellenben ha csak elnézted elszámoltad akkor megéri elgondolkodni rajta). De ha érdekel a programozás akkor például az eltén a web-programozó OKJ-n tanítanak matek nélkül programozni.
2010. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Matek nélkül programozni? Az nagyon komoly lehet...
2010. júl. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! BME-VIK-es is van errefelé? Érdekelne hogy ott milyen a matek!


@ tegnapelőtt 12:20

OKJ-ben nem gondolkozok, mert nem "ér" annyit mint egy diploma.

Viszont matekot értem és tudnám, mindössze több idő vagy szájbarágós magyarázat kell nekem (utóbbi nem jellemző felsőfokú oktatási intézményekre)

2010. júl. 9. 12:38
 7/8 anonim válasza:

Szia,


hogyha BME-re akarsz jelentkezni, akkor javaslom, hogy csinálj egy tesztet:


[link]


Itt találsz régi 0. zh-kat, fenn van a jó megoldás, pontozás és az is, hogy hány pontot kell elérned.


Ezt rögtön az első héten kell megírnia minden első éves mérnöknek.


Hogyha rosszul sikerül, akkor felveheted a Bevezető matematika, ahol elvileg mindent megtanítanak, amit középsuliban meg kellett volna tanulnod, mellette hallgathatod az első féléves matekot, tehát nem jelent csúszás, és nem is kötelező.


A félév végére kell elérned, hogy az első féléves matek zh-idon kívül a 0.zh-t vagy a 0. pótzh-t vagy a 0. pót-pótzht vagy a Bevezető matekot teljesítsd.


A VIK-on a (TTK után) a legmagasabb általában az elért átlagpontszám. Hogyha nem tudsz 24-et írni, már most, akkor nem ajánlom, hogy oda menjél.


A BSC-ben 3 félév matematika tárgy van, és még kettő bevezetés a számítástudományba elnevezésű, ami meg diszkrét matek.

2012. febr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkedvetleníteni, de 70%os középszintűvel bele fogsz gebedni a BME-VIK-es matekba... szorri
2012. febr. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!