Léteznek olyan gázok, amelyeket gáz halmazállapotban, szimpla falú nyomástartó edényekben tárolnak, és fel is használnak az iparban?
Városi gáz sem folyékony állapotban megy a csövekben, ha arra tervezel egy ideiglenes gázszolgáltatás-kiesésre való puffertartályt, az például lehet ilyen.
De lehet, hogy egy biogáz-tároló még jobb példa.
Elég lényeges lenne tudni, milyen nyomásban gondolkodsz.
% köbös tartályban?
Az már ütős nyomás.
Erre akarsz méretezni?
Hajaj.
Baronként négyzetcentinként kb. egy kilónak megfelelő nyomóerő.
Ha a tartályod kocka lenne, egy-egy oldalfalát 10 barnál kb. 307 tonnának megfelelő erő nyomja kifelé.
Alapanyag kriptonit lesz?
:)
A hidrogén egy nagyon rossz választás lenne, sok szempontból.
Egyrészt nagyon reaktív, fokozottan tűz- és robbanásveszéles gáz. Másrészt a hidrogén nagyon kicsike méretű, egy átlagos bádoglemez olyan neki, mint a víznek a szúnyogháló, néhány nap alatt a hidrogén jelentős része elszivárogna a tartályból. Harmadrészt a vaslemez részecskéi közé szoruló hidrogén rideggé, törékennyé teszi a vasat (és a fémek jelentős részét), amitől csökken a nyomásállósága és a rugalmassága, a tartály alkalmatlanná válik nyomástároló szerepre.
Ilyen űrtartalomban nem nagyon szoktak gázokat tárolni, főleg nem sűrítettet. Ha igen, akkor az speciális kialakítást kíván, nem egy szimpla falú tartályt.
Tárolj benne sima levegőt 1 baron, és mondd azt, hogy a autószerelő műhely kerékkulcsait működtető légrendszerhez kell a nagy méret kis nyomás kombó a puffertartályhoz, hogy ne essen észrevehetően nyomás az egyik kerékkulcson, ha egy másikkal is dolgozni kezdenek közben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!