Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy átlagos gumikesztyű hány...

Egy átlagos gumikesztyű hány voltos egyenáramtól képes megvédeni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a pontos értékhez több adat kéne, de úgy nagyjából.
2018. aug. 23. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Én olyan 10-20 kV-ra tippelnék.
2018. aug. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
A vonat felsővezetékét szerintem már ne fogdd meg! :D
2018. aug. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Konkrétan 100-200 volt érdekelne, hogy mennyire véd az ellen.

2018. aug. 23. 23:44
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Hát, nem bíznám rá magamat, elég ha van rajta egy kis szakadás, esetleg átszúrja egy vezetékszál és máris rázós élményben lesz részed.
2018. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lali24 ***** válasza:
53%

100-200 v ellen tökéletesen véd, de -amint az előző válaszló is mondta- nagyon fontos, hogy a legkisebb szakadás se legyen rajra.

mivel egy "átlagos" gumikesztyű elég vékony, én a helyedben nem kockáztatnék.

viszont egy átlagos téli bőrkesztyű -akár valódi, akár műbőr- már elegendő biztonságot nyújt, mert az vastag.

2018. aug. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyértelmű, hogy az edénymosogató gumikesztyűről van-e szó, vagy a prosztata vizsgálóról. A polietilén átütési szilárdsága elég jó, de az orvosi latex-szerű gumikban nem bíznék meg.

Jó szándékból írom, hogy ha házilagos életvédelmi eszközökről van szó és nem értesz hozzá, akkor ne a neten kérdezd. Tipikus utolsó mondat: "Fórumban írták, hogy jó lesz". :)

2018. aug. 24. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Abszolut maximum egyenfeszültség esetén 75V maximum, gyakorlatban inkább 50V DC. :) SELV/PELV rendszerek esetén. Ha ennél nagyobb feszültséged van akkor jól karbantartott, rendszeresen ellenőrzött un. FAM kesztyűre van szükséged. De ha ennyire nem értesz hozzá inkább ne nyúlj hozzá, mert nagyon nagy meglepetések fognak érni.
2018. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szirty ***** válasza:
100%
Nem megfelelő a mechanikai szilárdsága ami miatt biztonságosan ilyen célra a háztartási gumikesztyű nem használható.
2018. aug. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
120 V az a 75 és 50. A SELV/PELV határa is 120 V DC-nél.
2018. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!