Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz, hogy egy átlagos ház...

Igaz, hogy egy átlagos ház kb.40 000 téglából áll?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 8. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit jelent az átlagos ház? Kisebb falusi, egyemeletes? Akkor azért kevesebbet saccolnék. Tízemeletes panel? Akkor többet. Egy kicsit pontosabb dologra lenne szükség, pl. "Kb. 100 négyzetméteres, négyszobás lakást jelentő ház", vagy "5 emelet, emeletenként 3 lakás, mindegyik 3 szobával és 60 négyzetméterrel, plusz egy kényelmesen nagy folyosó a lakások között".


Ilyen adatok alapján már lehet egy durva becslést adni, de az "átlagos ház" egy kicsit túl homályos.

2018. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem egy átlagos ház 2.5 szobás de lehet tévedek.
2018. ápr. 8. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kevesebb mint 10000. Legalább is a mai nagy méretű falazó, válaszfal téglákkal számolva.

Persze a régi, kisméretű (tömör) téglákkal számolva a többszöröse, akár 40000 is lehet.

2018. ápr. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem.

Ebből lehet akár 40 000 db is egy átlagosnál kicsit nagyobb ház esetében:

[link]


Ez kb. háromszor-négyszer akkora igy ez inkább a 10 000 környékén van vagy akár alatta is ha a ház kisebb valamivel az elöző példánál...

[link]

[link]

2018. ápr. 9. 02:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy kevés számtan ismerettel és némi számolással elég jól meghatározható. Az átlagos (két és fél szobás) ház méretei jól behatárolhatók, magassága úgy 3 méter, ebből a szükséges válaszfalakat is figyelembe véve, hamar kiszámolható a térfogat. Aztán már csak a téglaméreteket és a falazási technológiát kell megválasztani. Sokféle van, ezért az eredményekben akár három négyszeres eltérés lehetséges. Azt ne várd, hogy magam utánaszámoljak, annyi időráfordításra nem vállalkozom. De a becslés meghatározott téglafajtával reális.
2018. ápr. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 15 ezer darab modern vájog téglából építettem a házam. Tavaly egész nyáron azt vertük ki és ősszel már kész is lett. Olcsó és nagyon szuper.
2018. ápr. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Mitől "modern" az a vályogtégla?

"Olcsó": az biztos, ha munkadíjjal nem számolsz. :D

2018. ápr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet anyagdij is alig volt...
2018. ápr. 11. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!