Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az értelme a szupernehéz...

Mi az értelme a szupernehéz elemek kutatásának?

Figyelt kérdés
Évtizedek óta egy szegényebb ország GDP-jét költik el arra, hogy létrehozzanak pár atomnyi flevóriumot, livermóriumot, oganesszont, meg a többi életképtelen mesterséges elemet. A gazdasági hasznuk nulla, mivel sohase lesz belőlük annyi, hogy akárcsak a tulajdonságaikat vizsgálhatnánk, nemhogy hasznot húzhatna belőlük az emberiség, és semmiféle módon nincsenek kihatással a civilizációnk fejlődésére. Nekem ez az egész egy baromi költséges és haszontalan kíváncsiskodásnak tűnik.

#elem #kutatás #kémia #livermórium #oganesszon #flevórium #kamunium #hasraütőnium
2018. aug. 22. 05:48
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10, elolvastam többször is. Még az angol változatát is. Arra viszont sehol nem találtam meg a választ, hogy akkor ez most hogyan, miként is viszi előre az emberiséget, vagy hogy ebből miféle gazdasági haszon lesz, és mikor.

A személyeskedést pedig mellőzd, ha kérhetném, örülök neki, hogy te ekkora kvantumfizikus vagy és így vágod a témát mint a szorzótáblát, de ne nézd le azt, aki esetleg nem nyomul ennyire agyban, és kiír egy kérdést.

2018. aug. 22. 22:40
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

"Az elektromosságot ne keverjük ide, konkrétan a civilizáció egyik alappillérje."

Már ne haragudj, kérdező: amikor 4000 éve feltalálták az egyiptomiak, akkor ebből MI látszott?

Évezredekig semmi.

Sokkal-sokkal később derült ki, hogy élni se lehet nélküle.


Ugyanígy halvány lila fogalmad sem lehet róla, hogy melyik mai felfedezés mire lesz jó mondjuk 100 év múlva.

Például feltalálják azt a módszert, amivel tartósítani lehet, vagy kiderül, hogy extrém nyomáson egyszerűen nélkülözhetetlenek, vagy bármi más.


NE a tudományt akard megállítani, hanem inkább a pazarlást. Pazarlás mindenhol van, és általában sokkal több, mint a tudományban.

2018. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Wadmalac ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy minden le lett írva, ami erről elmondható és te még mindig ott tartasz, hogy "értem, hogy gőzgép, de mitől megyen?".


Ha az első szakócát pattintgató ősembert kihajították volna a törzsből, hogy ne használja a drága idejét ilyen ki tudja mire jó fszságra, inkább menjen puszta kézzel medvét fogni, ma valószínűleg nem tennéd fel ezt a kérdést.

2018. aug. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem ez az egész egy baromi költséges és haszontalan kíváncsiskodásnak tűnik."


Az, hogy neked valami haszontalannak tűnik, attól még lehet haszna.

Csak annak felismeréséhez szélesebb látókör szükséges.

2018. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező, le vagy tiltva az elektromosságról. Az ma biznisz, de korábban néhány elfuserált tudós vizsgált olyasmit, amiről a korabeli emberek azt állították, hogy baromság.

Le vagy tiltva az elektromos autóról is. Az majd akkor lesz hatékony, ha találnak olyan elemkombinációt, amely képes megtartani a belé táplált energiát. És ettől az elektromos autó is jól gyorsul, továbbá elegendő 1000 km után tankolni, méghozzá percek alatt.

Le vagy tiltva a számítógépről, mert Neuman János, és még néhányan hasonló "ostoba hiábavalóságot" műveltek, amiből aztán egyszer számítógép lett.

Egyébként mindenről le vagy tiltva a magad törte boton kívül, mert mindenben valakinek korábbi, akkor hiábavalónak tűnő munkája volt benne. Amit te abban a korban hasonlóan sajnáltál volna tőle. Pedig csak gondolkodni kéne.

2018. aug. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nincs hasznosabb módja a pénz felhasználásának, mintha a világ mélyebb megismerésére költjük, mert az emberiség léte múlhat azon, hogy tudunk-e majd megoldásokat találni a problémáinkra. A tudományban nem lehet tudni előre, hogy mi hasznos és mi nem, csak azt, hogy mit tudunk és mit nem. A leghaszontalanabbnak tűnő lesz a legfontosabb, és a most legfontosabbnak tűnőről kiderül, hogy nem is olyan érdekes, mint gondoltuk.


Az alapkutatások a fizika, kémia, biológia, ökológia, földtudományok, csillagászat területén biztosan hasznosak lesznek előbb utóbb, de nem csak a hasznosítás miatt kutatunk, hanem elsősorban a tudás miatt, megérteni a világot a legfontosabb.

2018. aug. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem haszontalanság, pontosan hogy a szupernehéz elemekben lesz a jövő technológiája.
2018. aug. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!