Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A folyékony mosószerek (a...

EagleHUN kérdése:

A folyékony mosószerek (a porok helyett) egy nagy átverés?

Figyelt kérdés

Szerintem ellentmond még az anyagmegmaradás törvényének is, már amiket ráírnak, ugyanis a következőkre lettem figyelmes:


4.5 kg -os mosóporokra azt írják 60-70 mosásra elegendőek.

A 4L-es folyékony mosószer azt írja 80 mosásra elegendő.

A termékek összetevőit elolvastam (már amelyiken volt) és azt találtam hogy 80-90% -ban megegyezik, főleg a fő hatóanyagok tekintetében. Egy-egy gyártó két termékén belül pedig még nagyobb az egyezés (illatanyagok is pl...).


Na most ha én felhígítom a 4.5kg mosóport hogy folyékony legyen, számoljunk mondjuk 50%-os hígítással. Akkor lesz 9kg valamim ami hatóanyag szempontjából még mindig ugyanannyi, csak 60-70 mosásra elegendő.


Akkor viszont a 4L-es (4kg-os) folyékonyra hogy merik ráírni hogy 80 mosásra jó?


Ez szerintem nettó csalás! Kizárt dolog. Humbug, aminek sajnos sokan bedőltek. (Állítólag kényelmesebb a folyékony, meg nem ragad bele az adagolóba...mennyiből tart a port kipucolni?)


Azt is hozzá teszem csak halkan hogy a gyártók mivel érdekük ezt kívánja valószínűleg a porra is többet írnak mint amit egyébként tud. Ugyanis kutya sem fog tudni reklamálni ha esetleg csak 50-re lenne elég. Már csak a bizonyíthatatlanság miatt sem. Vagy mert azt lehet mondani többet használt az illető mint az előírt...


Vagy rosszul látom? Esetleg az oldott anyag hatékonyabban működik? Vagy valami más tényezőt nem vettem figyelembe?



2018. jún. 3. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
ez a logika egyrészt már a higítgatással meg összevetéssel sántít. másrészt pedig ami rá van írva, az azt jelenti hogy "akár x mosásra is elég"... ma már most ez az x a kis adag, kicsit piszkos ruhára vonatkozik, ahova csak kevesebb mosószer kell :D
2018. jún. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Pl. a tojásnak elég magas a vastartalma. Egy vasgolyónak még magasabb a vastartalma, mégis sokkal kevesebbet tudsz belőle megemészteni ebben a formában. Lehetséges az, hogy bár a folyékony mosópor összetétele szinte azonos, de pont a folyékony mivolta, vagy valami mennyiségileg nem jelentős különbözősége miatt kevesebb mosópor szükséges ugyanannyi kosz eltávolításához?


Nem ismerem a mosóporok pontos összetételét, sem a mosás kémiai folyamatait, csak úgy felmerült benne ez a szempont is, ami alapján érdemes lehetne vizsgálódni.

2018. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

próbáld ki, hogy pl 1 liter vízhez adsz 20 gramm mosóport, másikba 20 gramm mosószert és hasonlítsd össze a kémhatását.

Főleg a lúgosság miatt van a tisztítóhatás.


De lehet, hogy a hatóanyagot pont annyira hígítják porral, mint vízzel...

2018. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!