Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létre lehetne hozni szuicid...

Létre lehetne hozni szuicid hajlamú robotot?

Figyelt kérdés
Aminek csak szenvedés az élete. De sehogy se tudja deaktiválni magát, ezért végig csak szenved. És ha felháborodik ezen, akkor megmondják neki, hogy az élet mindenki számára tartogat jót. Aztán jól kiröhögik, és megalázzák. Ilyen robotot létre lehet hozni?
2018. máj. 12. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
1. Hogy tud egy robot szenvedni?
2018. máj. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha már én is egész életemben szenvedek.
2018. máj. 12. 15:55
 3/6 anonim válasza:
Mint karaktert? Douglas Adams már létrehozta Marvint a Galaxis útikalauz stopposoknakban. Vagy technikailag? Szenvedni még nem tudnak a robotok, de csak ido kérdése, meg azé, hogy mennyire lenne etikus szándekosan egy olyan elmét létrehozni, ami csak szenvedni tud.
2018. máj. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 2*Sü ***** válasza:

> Ha már én is egész életemben szenvedek.


És robotnak érzed magad? :-) Esetleg nem Marvinhoz van szerencsénk?

2018. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"megmondják neki, hogy az élet mindenki számára tartogat jót. Aztán jól kiröhögik, és megalázzák."


Szerintem rossz kategóriát választottál. A mentális problémák topikban kellene feltenned a kérdést.

2018. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mármint mesterséges intelligenciát/személyiséget? Alapvetően igen, de ahhoz, hogy megértse, hogy azt mondod neki, hogy jobb lesz (és ne higgye el, hanem még bántsa is), ahhoz meglehetősen összetettnek kéne lennie, és nem hiszem, hogy bárki ennyi időt, energiát és pénzt fecsérelne ebbe.
2018. máj. 13. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!