Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » [Pszichológia] Miben hasonlíta...

[Pszichológia] Miben hasonlítanak az emberek és a sejtek?

Figyelt kérdés

Minden jöhet!

Egy példa, ami eszembe jutott: altruizmus.



2018. ápr. 8. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem az analógiát.


Mi a célja ennek az összevetésnek?

2018. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én sem értem az összehasonlítás alapját, de amikor elolvastam a kérdést az jutott eszembe, hogy lényegében az emberek a világ sejtjei.

A szövet például az azonos alakú, és működésű sejtekből áll, szóval az emberek is "szöveteket" alkotnak, a különböző munkákkal stb. Ez "szerveket" majd "szervrendszert" és végül "szervezetet" vagyis világot alkotnak... Lehet hogy most mindenki hülyének néz, de nekem ez ugrott be 🤔😅

2018. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem néz hülyének senki, mert erről szól a kérdés :) jó gondolat...


Mondjuk nekem ez egyértelműnek tűnik.

A társadalom a test sejtjeiből áll.

Egy sejtnek vannak igényei, élelem, környezet, élettér.


Pl egy szempont:


A rákos sejtek kialakulásakor visszatérnek amőba szerű ősi állapotba. Amikor még nem voltak szabályok. Nem volt közösség.


A sejt ilyenkor szó szerint bűnöző pszichopatává válik. Az öngyilkosság helyett amőbaként osztódik és migrál ide-oda, elbújik, menekül a NK sejtek elől.


Mint az emberi szociopaták...


A neuronok pedig az agyi parlament vezetői. Érdekes, hogyan születik meg egy komplex mozgásforma. Mi az a pont amikor kikelünk az ágyból, annak ellenére hogy finom puha meleg és a testnek pillanatnyilag jobb a pihenés, mint munkába menni.


Egy agyi parlament vívódásaitól végül beindul a döntés, ha elér egy küszöbszintet. Majd a motoneuronok kiadják a parancsot.


Egy állam is, így dönt akár gazdasági, akár hadi kérdésekben.

2018. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az emberek is sejtekből vannak es a sejtek is.
2018. ápr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Semmiben.
2018. ápr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#2-es, nem néz senki hülyének, hisz te és #3-as adta az egyetlen értelmes, ergo legjobb választ. :)

Igen, ahogy mondjátok: A világ vagy inkább az emberi társadalom sejtjei maguk az emberek. Nagyon jó hasonlatot hozott fel #3-as is, tetszik. Ilyeneket keresek. Van még?

2018. ápr. 9. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!