Hogyan lehet kiszámítani, hogy mekkora motorteljesítmény szükséges egy adott tömeg tömeg felemeléséhez?
#2: Tényleg lehetetlen, a képlet szerint 100% hatásfok mellett is 10 w kellene hozzá: P=10000*10*1/10000/1.00 = 10 w
De a sok és nagy áttétel miatt a hatásfok igen kicsi (10-20%) lenne, tehát inkább 50-100 w kellene hozzá.
Ezt mindig konstrukciós megoldás ismeretében lehet csak megválaszolni. Persze, hogy lehetetlen, 5W az gyakorlatilag semmi.
Az a lassítás ami meg kell a kiszámolt 3 órához, meg lehet hézni, hogy hány darab csigahajtóművet kell egymás után rakni. És egy csigahajtás hatásfoka kb. 60%, és több esetén ez szorzódik!
Arról nem is beszélve, hogy tökéletes kenés esetén is a súrlódás leküzdéséhez 10 tonnánál az 5W-os motor labdába sem rúghat.
Üdv, egy gépészmérnök
#6: elméletben, laikusként amit írsz. Hol vannak a súrlódási veszteségek, és a hidraulika hatásfoka. Mi van a csősúrlódással és a hajtásrendszer veszteségeivel?
Ha életedben egyszer is terveztél volna hidraulikus üzemű hajtásrendszert, akkor nem írnál ilyen baromságokat... Elméletben kiszámítani óvodás szinten könnyű minden, de a valóságba átültetni azt úgy látom neked nem megy.
Megmaradtál annál a néhány képletnél, amit betanítottak neked általános iskolában. Fordított arányosság a teher és az elmozdulás közt.
Ez óvodai szint, de nem gyakorlat. Köszönjük Emese, a hozzá nem értő buta válaszod. És a későbbiekben ne terjeszd a butaságod!...
Üdv, gépészmérnök kollega :D
Minap bizonytalanodtam el a tudásomban, amikor ezzel a problémával szembesültem. Van egy adott tömeg, amit szeretnék felemelni, és egyszerűen nem tudom mekkora motort válasszak a katalógusból. Bármit leintegrálok, kiszámítom én a motor fázis szögét is, de egyszerűen ha a valóságról van szó, labdába se tudok rúgni.. Jó a képzés. BME :)
#8: Ez nagy baj, de gondolom nem is végezted el a mérnökit, vagy legalábbis a gépészmérnökit biztos nem.
Mivel ilyeneket első félévben tanítanak már általános géptanból.
Tudom javasolni egyébként Pattantyús: A gépek üzemtana c. könyvet. Abban megismerkedhetsz az erő -és munkagép fogalmával, és a jelleggörbékkel, ill. a gépek veszteségeivel.
Mert a te példádban ugyanez van. Motorkatalógusból ki tudod nyerni a jelleggörbét, és ezt kell illeszteni az emelőrendszerhez, aminek szintén vannak veszteségei.
Munkapontot kell számolni. Az emelőrendszerednek biztosan lesz egy állandó statikus vesztesége, ami a hajtásrendszerből adódik legfőképp.
Ehhez kell kiszámolni a teljesítmény -és nyomatékigényt!
A #7-es számú versenyzőnek üzenném, hogy gondolkodjon kicsit mielőtt a sárba akar tiporni másokat, mert előfordulhat hogy beég.
Ha csorog az a víz, akkor tényleg csak idő kérdése...
Talán több kell hozzá mint 3 óra, de az akinek illetlenül válaszoltál nem írta mennyi idő alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!