Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mire jó a távvezetékeken lévő...

Mire jó a távvezetékeken lévő narancssárga gömb/labda?

Figyelt kérdés
A környezetemben bárkit megkérdeztem, senki sem tudta, és megöl a kíváncsiság. :)

2018. máj. 2. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem lepődnék meg, ha a repülésbiztonsághoz lenne köze. (ne repüljön a vezetéknek kisgép, sárkányrepülő, drón, akármi)
2018. máj. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is (illetve mi, mert már nem én vagyok az egyetlen, akinél ez központi kérdéssé vált :D) gondoltam erre, de végül el lett vetve, mert leginkább az oszlopok közelében vannak,azokat meg bárki észreveszi, meg aztán egy magasabban repülő gépnek szerintem pont mindegy, mi van a föld felett "néhány" méterrel. De ötletnek nem volt rossz, köszönöm.:)
2018. máj. 2. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írta, repülésbiztonság miatt kell. Alapesetben nem repül ilyen alacsonyan egy repülőgép vagy helikopter sem. Napközben jól látható ez. Este pedig, ha valami gond miatt ott kell leszállni egy helikopternek, mondjuk baleset és mentőhelikopter jön, akkor a pilóta már tudja, hogy ott a vezeték, erről tájékoztatják, de a pontos leszállási hely megválasztásakor keresőlámpákkal próbálják megkeresni ezeket a labdákat, hogy biztonságos távolban tudjon maradni a vezetéktől.
2018. máj. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm. :) Így már érthető :)
2018. máj. 2. 17:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek ment a zöldkéz :)
2018. máj. 2. 17:13
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Azt is eszrevetted, hogy nincs minden vezeteken? A golyok az alacsonyan szallo permetezorepulo, mebtohelikopternek jelzik a kabeleket, de az igazi celja a kenyszerleszallasnal van. Ezek a gombok csak olyannutak mellett vannak, amik alkalmasak kenyszerleszallasra, de a gombok jelzik, hogy ovatosan, mert azon a reszen kabelek vannak nagyfeszultseggel.
2018. máj. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, az is feltűnt. Meg még az is, hogy ahol ilyen bogyó van, a vezetékek kevésbé lógnak, továbbá, hogy csak az utak felett vannak.


Jó végre tudni, mire jók! :D Már arra is gondoltam, hogy transzformátor, bár az elég elvetemült lett volna :D

2018. máj. 2. 17:19
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért az utak felett van, mert a helikopterek követik ezen utak vonalát (nagyobb közlekedési útvonalak, jellemzően egyezményes számozású utak, vagyis útvonalak ezek. Például az E71-es 3 országon keresztül, SK-H-HR). Még a mentőhelikopter sem össze-vissza repül. Ez még onnan maradt meg, mikor a repülésben nem volt GPS. A pilóta mondta, hogy az XYZ nemzetközi jelzésű út vonalán halad ABC felé. Így tudták, hogy hol van.
2018. máj. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na, most már ezt is tudom! Köszönöm szépen! :D
2018. máj. 2. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Légiakadály-jelző gömb a neve.
2018. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!