Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy öngyújtó tüze hány celsius...

Egy öngyújtó tüze hány celsius fokon ég?

Figyelt kérdés
Sima hétköznapi öngyújtóra gondoltam,és ha tele van töltve,és folyamatosan ég,mennyi idő kb mire kiürül?
2018. ápr. 18. 23:39
 1/4 anonim válasza:
0%

Ki az, aki ilyeneket tud? :D Meg amúgy kit érdekel?

Amúgy pont ma játszottam az öngyújtómmal, és rájöttem, hogyha gyorsan átviszed az ujjad a tüzön keresztül nem fogsz érezni tőle semmit. Pedig rendesen áthatol rajta, de nem éget meg.

2018. ápr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

600-800 C

27 perc

2018. ápr. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt is vedd figyelembe hogy a legtöbb gyújtó nem bírja fél percnél tovább mert a műanyag alkatrészek megolvadnak és a gáz kiengedő műanyag mechanika nem működik tovább (eldeformálódik). De vannak speckó gyújtók ahol az égéstér távolabb van a mechanikától, például a gázgyújtó ami tovább bírja.
2018. ápr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen színű a láng? Mint a gyertya lángja sárga? Akkor izzó szénszemcsék vannak benne. 600 C fok körül van.
2018. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!