Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mivel helyettesithetem a...

Mivel helyettesithetem a Zippo benzint a Zippo öngyujtoban?

Figyelt kérdés
Szereztem egy Zippo fajta öngyujtott , viszont ahogy körbenézem seholse találok hozzá valo égésiterméket , ezt mivel tudnám helyettesiteni ? Mondták hog sima Benzinnel ne probálkozzak mivel büdös lesz meg elrontsa , valami más öttlet ? Gondoltam esetleg a szeszre de nem tudom. Elöre is köszönöm.

2016. júl. 17. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Pedig én a sarki kínai vegyeskereskedésben 500 ért találtam
2016. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Romániában élek... lehet is nem annyira elterjedt nem tudom.. :D
2016. júl. 17. 21:20
 3/8 anonim ***** válasza:
jó erős házipálesszel is működik, minőségi gyümölcsössel még az illat is kellemes.
2016. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gyógyszerári benzin?
2016. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

A Zippo-benzin egy petróleum-fajta. A petróleumlámpába való töltőanyag finomított változata, főként az aromás összetevők (a gyűrűs molekulás, könnyen párolgók) vannak túlsúlyban, a könnyebb gyújtás érdekében.

Van ebben benzin, toluol, xilol, némi oldott paraffin stb.

Az összetétel úgy van megcsinálva, hogy a legkevésbé kormoljon és ne legyenek erősen büdös összetevői (ezért pl. a toluol kevés).


Ne kutyulj otthon, nem lesz jó.

Rendeld meg netről.

[link]

2016. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van nálatok a patikában sebbenzin akkor az a legjobb helyettesítő.
2017. jan. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én kevertem egyet házilag.

Jónak tűnik!

15 % denaturált szesz van benne ami 94,5% etil alkohol és kb. 1% Metil-etil-keton keveréke.

Ehhez adtam a maradékot egy 30 ml-es pipettás üvegcsében.

Ami benzines folttisztító és 81% 80/110 speciális benzint és 19% izopropil alkoholt tartalmaz.

Literes kiszerelésben a folttisztító kb. 2000 Ft, a dentaturált szesz kb. 2900 Ft.

2023. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

@5-ös.


MOL-nál lehet kapni finomított petróleumot.

Petróleum egyáltalán nem jó mert magasan van a lobbanáspontja és az öngyújtó szikrája nem gyújtja be.

2023. júl. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!