Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a véleményetek a Holdraszál...

Mi a véleményetek a Holdraszállás-naptárról (Tranquility Calendar), mint új időszámítás?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem olvasni az Orion's Arm online sci-fi projektet, amihez több szerző is hozzászól és egy folyamatosan fejlődő sci-fi univerzumot hoznak létre, ami az emberiség jövőjét spekulálja.


Ebben egyes emberek a mai hagyományos időszámításról áttérnek egy újra, amiben 1969 az első év, pontosabban az a pillanat, amikor az Apollo 11 leszállt a Holdra, és Neil Armstrong első mondatában a felszínről "Houston, Tranquility Base here." ki lett mondta a "Tranquility" szó, mivel szerintük az emberiség legfontosabb mérföldköve volt a Holdraszállás.


Az 1969 utáni évekre úgy hivatkoznak, hogy AT (After Tranquility) az azelőttire pedig BT (Before Tranquility).



#Hold #időszámítás #naptár #holdraszállás #Orion's Arm #Tranquility Calendar
2018. febr. 23. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Én azt gondolom, hogy ez a '60-as évek gondolkodásának egy előre nem látható hibája. Korabeli könyveket és magazinokat olvasva lehet látni, hogy a holdraszállást óriási fordulópontnak gondolták és akkoriban általános volt az a vélekedés, hogy 2000-re repülő autókkal fogunk a Holdra utazni nyaralásra.

Sajnos akkoriban az átlagember még nem tudta, hogy az Apollo-program csak politikai fogás volt: az 1957-es Szputnyik-sokk és Jurij Gagarin 1961-es első űrutazása után az Egyesült Államok kitűzte, hogy az évtized végéig elsőként fog embert küldeni a Holdra - és ennyi. Megtették, megelőzték a szovjeteket, de több célja soha, senkinek volt. Jó, kutattak is ezt-azt, de egyébként az ICBM-ek fejlesztésének farvizén eveztek a rakétatudósok (az elsőbbség már akkor is a hadseregé volt) és onnantól kezdve, hogy az Apollo 11 leszállt a Holdra, "készen volt" az egész program, a többi küldetés jóformán csak azért kellett, hogy bizonyítsák a szovjeteknek, hogy nem csak a szerencse hozta össze a sztorit, hanem erre ténylegesen, tervezetten képes az Egyesült Államok (a rossz nyelvek ilyesmit mondanak az atombombáról is, vagyis ezért kellett kétszer, két különböző konstrukciót bevetni 1945 augusztusának elején, miközben már az első is háborút eldöntő erejű volt).

Tehát a holdraszállás időpontja egyáltalán nem kitüntetett esemény, csak a két nagyhatalom közötti f***méregetés egyik állomásának időpontja. Ez pedig messze nem az a szint, amihez új időszámítást kellene igazítani.

2018. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A történetrészt amiben ezen időszámítást bevezetik a 2000-es években írták, nem a 60-as években.
2018. febr. 23. 20:06
 3/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Egyrészt egy új időszámítás bevezetése roppant macerás és költséges lenne, szemben azzal, hogy semmiféle előny nem származna belőle.


A holdra szállás jelentős esemény volt az emberiség történetében. De mondjuk Amerika felfedezése is, mégsem kezdődött vele új időszámítás. Bár a holdra szállás is inkább emlékezetes esemény volt, mintsem az emberiség későbbi életét meghatározó dolog. Nyilván vannak találmányok, eszközök, amik az űrkutatásnak köszönhetőek, de különösebben nem változtatta meg a mindennapi életünket az a tény, hogy valaki leszállt a holdon. Ha a jelent leginkább meghatározó dologra kell gondolnom, ami ha nem is új időszámítást, de egy új korszak kezdetét jelenthetni, akkor leginkább az internet jut eszembe, gyanítom több száz évvel később ezt a kort az internet korának fogják hívni. Ergo ha mindenképpen kötném valahova egy új időszámítás kezdetét, inkább tenném az internet megszületésének időpontjára. Bár itt is nehéz lenne eldönteni, hogy mikor is született meg az internet, de leginkább az 1993-as CERN bejelentéshez szokták kötni az internet megszületését.

2018. febr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
hülyeség
2018. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 13 hónapot tartalmaz, illetve extra napok vannak benne, melyek nem tartoznak a hét napjaihoz, ezért gyakorlatilag használhatatlan és elfogadhatatlan rengeteg embernek.

A naptárreform kivitelezhetetlenségéről Asimov írt -igen élvezetesen- A Hold tragédiája kötetében (harmadik és negyedik fejezet), ha valakit érdekel olvassa el:

[link]

2018. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TappancsMancs ***** válasza:

Bár elhangzott ott a 'tranquility' szó, vagyis 'nyugalom', de ez miért olyan jelentős? A mai korra nem hozott nyugalmat. Se nem indított el olyan hatást amitől a mai kor nyugodtan lenne nevezhető. Sőt a mai kor nem nevezhető nyugodtnak, sok másnak igen de nyugodtnak annak nem. Indokolatlan mind az esemény mind a használt kifejezés egy időszámítás kezdetének. Még magának az új időszámításnak se volna értelme, hát még így.


----

"Houston, Tranquility Base here. The Eagle has landed."


"Houston, Nyugalom bázis jelentkezik. A Sas leszállt."


Ez hangzott el pontosan.

2018. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!