Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen az a degenerált molekula?

Milyen az a degenerált molekula?

Figyelt kérdés

Mikrohullámú sütők káros hatásairól kaptam egy körlevelet, abban írják, hogy degeneráltak lesznek a mikrózott étel molekulái, és az is, aki fogyasztja.

A levelet személyesen egy magát élelmiszeripari mérnöknek valló embertől kaptam, tőle is megkérdeztem, de nem kaptam rá választ.


2010. jún. 3. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Az ilyenektől falnak megyek. Kerestem néhány dolgot. Először is hülyeség az egész. Itt egy idézet egy interjúból és a forrása:


"Több effektust neveztek el Önről, így a kémiában nagyon fontos Jahn- Teller-effektust is.


Természetesen ez nem tiszta kémia, mint ahogy az előbb említett kutatásaim sem tartoznak oda. Tudják, én vegyészként kezdtem, és ez mint egy stigma maradt rajtam. Ez az effektus kicsit Lev Landauhoz is kötődik. Volt Göttingenben egy nagyon kedves német hallgatóm, R. Renner, aki cikket írt a lineáris szén-dioxid-molekula degenerált elektronállapotairól. Ez az ember később kiszolgálta a nácikat, a háború után pedig keményen dolgozott apja üzletében, és nem írt több cikket. Azt a feladatot adtam neki, hogy határozza meg a szén-dioxidnak azokat az átmeneteit, ahol az átmeneti dipólusmomentum merőleges a CO2 tengelyére. Jó cikket írt róla; feltételezése az volt, hogy a szén-dioxid gerjesztett, degenerált állapota lineáris. "

[link]


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a molekulák degeneráltsága valami olyasmit jelent, hogy különböző állapotokban való megjelenés. Pl. van a víz, áll 3 atomból, azt nem úgy kell elképzelni, hogy áll egyhelyben ilyen háromszög alakban, és meg sem moccan, hanem a molekulán belül az atomok egymáshoz képest kicsit mozoghatnak és az elektronfelhő eloszlása is változhat. Az a gond, hogy nem vagyok vegyész, és remélem hogy jön valaki, aki ezt szakszerűbben el tudja majd magyarázni.


Itt pedig egy oldal, aminek a tulajdonosa úgy látszik, szintén találkozott az általad említett körlevéllel. Kiemel néhány mondatot, amin nyilvánvalóan bukik a dolog.


[link]


Remélem, hogy tudtam segíteni.

2010. jún. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy a "degenerált" szót, amit molekulákra alkalmaznak összemosni az emberekre vagy más élőlényekre használt "degeneráltsággal" (ami már félig-meddig inkább pejoratív, mint tudományos), az elég nagy sötétségre vall.
2010. jún. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

tehát azt állítja,hogy a degenerált molekuláktól az ember is degenerált lesz.hát,erre csak annyit,hogy akkor ő napi 24órában mikrós kaját ehet,mert nagyon degenerált lett a kis molekuláitól...

egyértelmű,hogy nem a legegészségesebb a mikrót használni,de ez a degenerált sztori degenerált ahogy van:D..

ez nem élelmiszeripari mérnök,hanem valami fontoskodó,rémhíreket terjesztő..egyén

2010. jún. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Akkor tehát nem én vagyok hülye...

2010. jún. 3. 09:18
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez egy értelmes cikk:

[link]

2010. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A "degeneráció" lényegében azt jelenti kvantummechanikai értelemben, hogy az atomok, molekulák energiaszintjei felhasadnak, megsokszorozódnak, az elektronok több energiaszintet vehetnek fel mint alapállapotban.
2010. jún. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!