Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki érzi, hogy mennyi az idő?

Valaki érzi, hogy mennyi az idő?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy most mennyi, mert van órám. Hanem úgy, hogy a belső órája ketyeg, és mindíg képben van. Ha éjjel is felébred nem kell az órát keresgélnie.
2017. dec. 18. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én ilyesmi vagyok, meg évek óta ébresztőóra nélkül is sikerül mindig pont időben felébrednem
2017. dec. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És hogyan van ez?
2017. dec. 18. 13:59
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
52%

Van belső óránk. Kinek pontosabb, kinek nem. Vannak extrémen ketyegő emberek is.

[link]


Például a rendszeres azonos időben felkelés sokaknál automatikussá válik (nálam spec csak ha rendesen ki vagyok pihenve, mert rendszer ide vagy oda, ha kialvatlan vagyok, kell bizony az atomvillanásra hajazó ébresztés).

2017. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:

"És hogyan van ez?"


Főleg a gének által szabályzott cirkadián ritmus az alapja.

2017. dec. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor attól, hogy órás valaki, fogalma sincs a belső órája ketyegéséről.
2017. dec. 18. 15:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy órásnak is van cirkadián ritmusa, és mivel ő többször nézi az időt, mint egy átlag ember, valószínűleg pontosabban meg is tudná mondani óra nélkül is.
2017. dec. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erről szól a Hány az óra, Vekker úr? c. film. Jordán Tamás alakítja benne az órást, és az eredeti sztorit Páskándi írta. Jó kis szatíra. Érdemes megnézni.


Persze abban a filmben a főszereplő biológiai órája extrém pontosan járt.

2017. dec. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem különösebben jó a belső órám, de éjszaka, ha kimegyek cigizni és csillagos az ég, akkor a csillagok állása alapján nagyjából negyed óra pontossággal tudom az időt. Télen kicsit pontosabban, amikor látom az Orion csillagképet is.
2017. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Általában negyed óra pontossággal tudom az időt. A kérdést olvasva 7 órát saccoltam, majd módosítottam, hogy még nincs egészen 7. Ezután néztem az ótára: 18:51-et mutatott.
2017. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!