Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki lefordítaná nekem az...

Valaki lefordítaná nekem az alábbi kis szöveget? Neten tanulmányozom a bldc motorok müködését, tervezését és egy szimulációnál ez jön elő.

Figyelt kérdés

This slot/magnet pole combination will have 180 cogging steps per turn. LCM(18,20)

And its winding factor is: 0.94521


Itt különösen ez érdekelne"cogging steps per turn"

Próbáltam a google fordítóval, de nem ad értelmes fordítást.


2017. dec. 2. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, fussunk neki megint!

Egy ilyen motort megtervezni és megépíteni sokkal több, mint menetszámokat és huzalátmérőket meghatározni. Lehet, hogy találsz az interneten néhány kalkulációs programot, de ezek nem fogják megadni ennek a motornak az összes paraméterét, mert magad sem tudod, hogy milyen paraméterei vannak egy ilyen motornak. Legalább két tucat olyan paramétert kellene tisztázni a tekercsek méretezése előtt, amiről még csak nem is hallottál. Vannak erre szakosodott cégek, ahol néhány hónap alatt tudnak tervezni és megvalósítani egy-egy új motort a már felhalmozott tudásuk és tapasztalatuk birtokában.

Miután megvan a motor, lehet hozzá keresni megfelelő invertert, amibe szintén be kell írni több tucat adatát a motornak, hogy megfelelően működtesse a motort.

Senki nem fog tudni neked itt segíteni, mert nem is lehet így megoldani ezt a problémát.

Első ránézésre nem bonyolultak ezek a szerkezetek, de nagyon szűk az a tartomány ahol az egymással összefüggő fizikai jelenségek valóban hatékony működést fognak eredményezni. Mivel itt nem csak egy-két értéket lehet változtatni, ezért a variációk száma olyan nagy, hogy véletlen kísérletezgetéssel biztosan nem fogsz eredményt elérni. Még akkor sem biztos a siker, ha egy már működő motort másolsz le.

2017. dec. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Na most lehet, hogy marhaságot kérdezek, de ez nem egy léptetőmotor?
2017. dec. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom.Nekem egy bldc motorhoz kellene egy ilyen,de azt hiszem nincs.Magamnak kell megfejtenem...
2017. dec. 2. 19:09
 14/14 anonim ***** válasza:

Bevallom, nem vagyok szakértő, szóval utánaolvastam. A BLDC motor és a léptető (stepper) motor között nagyrészt csak a vezérlésben van különbség, esetleg pólusszámban, amúgy nagyon hasonló működésűek.

Esetleg a léptetőmotoroknak is utánaolvashatsz, hátha ott jobban le van írva, amire kíváncsi vagy.

2017. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!