Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Valaki lefordítaná nekem az...

Valaki lefordítaná nekem az alábbi kis szöveget? Neten tanulmányozom a bldc motorok müködését, tervezését és egy szimulációnál ez jön elő.

Figyelt kérdés

This slot/magnet pole combination will have 180 cogging steps per turn. LCM(18,20)

And its winding factor is: 0.94521


Itt különösen ez érdekelne"cogging steps per turn"

Próbáltam a google fordítóval, de nem ad értelmes fordítást.


2017. dec. 2. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Látatlanban mondom, hogy hát ott van a rajz, hogy 180 fog (két horony közti vas) van a kerületen...
2017. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A(z előző) kérdéseidből az látszik, hogy alapvető ismeretek hiányoznak ahhoz, hogy megértsd ezen motorok működését. Nem a fordítással van a baj, hanem azzal, hogy magyarul sem mondana neked semmit, hiába érted a szavakat.

Ha tényleg ilyesmivel akarsz foglalkozni, úgy előbb az alapvető fizikai, elektrotechnikai, gyártástechnológiai ismereteket kellene összeszedni.

Lehet, úgy érzed, meg tudod érteni egy szimulációban bemutatott működést, csak az a helyzet, hogy ezek a szimulációk általában végtelenül leegyszerűsítik a valóságot, egyes alapvető jelenségekre korlátozódnak, ugyanakkor azt a téves érzetet keltik, hogy csupán ennyi kell a szerkezet működéséhez.

A műszaki gyakorlatban általában kompromisszumokat kell kötni, mert egy szerkezet egyik vagy másik paraméterét megváltoztatva ugyan javulhat valamely tulajdonság, de egy másik romlani fog. Egy ilyen motorban is számtalan paraméter együttes hatása eredményezi az adott alkalmazáshoz az ideális működést, amiről ezek a szimulációk nem szólnak. Ezeknek az összefüggéseknek a megértése pedig komoly felkészülést igényel, ami a neten megtekintett videókból nem fog megszületni.

2017. dec. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sztrogoff.A szimulácón 18 fog és 20 mágnes van.Itt egy kép róla

[link]

2017. dec. 2. 11:48
 4/14 anonim ***** válasza:
Beírtam a fordítóba, és azt hozta ki, hogy "körforgás lépésenként), ami teljesen korrekt jelen esetben. Az a helyzet kérdező, hogy ezer évig rágódhatsz a témában, és naponta három BLDC, villanymotoros kérdést is kiírhatsz, ha az alapokkal nem vagy tisztában, sose fogod megérteni a műszaki nyelvet, mert még ha magyarul írják, akkor is kínai lesz. Nincs ebben semmi szégyellni való, nekem is magas volt mikor miért hogy kell begyújtani egy tirisztort, hogy működik a vezérlő áramkör, addig, míg teljesen az alapoktól kezdve át nem rágtam magam a félvezetőkön. Már elmondtuk itt neked jó párszor, hogy először értsd meg a 3/400V 50Hz hálózati háromfázisú rövidrezárt forgórészű aszinkron motor működését, felépítését, ha ez megy, akkor már a BLDC motor magától adja magát, még gyúrni se kell rá.
2017. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

solarGyula


Egy kicsit elmagyaráznád konkrétabban ,hogy mit jelent "körforgás lépésenként"?a huzal menetszámát jelenti a fogakon, vagy...?

2017. dec. 2. 12:03
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, ezt elnéztem, ez az "ugrálások" száma. Kétpólusú gépnél lenne a horonyszámmal/fogszámmal egyező, de többpólusúnál a kerületnek egy hányadán végigjátszódik ugyanannyi ugrálás.
2017. dec. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sztrogoff.És ez konkrétan mit jelent?Amig egyet fordul a rotor, addig 180 -at "ugrik"?Van valami összefüggés e szám között és percenkénti fordulatszám között?
2017. dec. 2. 12:27
 8/14 anonim ***** válasza:
Na, még ezt is rosszul írtam. :D A hornyok számának és a pólusok számának legkisebb közös többszöröse az ugrálások száma, és így kétpólusúnál is csak akkor egyenlő a horonyszámmal, ha a hornyok száma 6, 12, 18, stb., szóval páros. 3 horonynál ugyanúgy 6, mint hat horonynál, ésígytovább, a legkisebb közös többszörös értelmében.
2017. dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sztrogoff.Semmi gond :) A lényeg,hogy próbálsz segíteni.Szóval nagyon érdekelne az is,hogy egy ilyen motor tekercselése esetében,hogyan kell tekercselni?Milyen vastagságú kell legyen a rézhuzal?Azt látom a rajz szerint,hogy három darab huzal kell az A,B és C pólusokhoz.De hány menetszám kell legyen egy tekercsben ,és hogy tudom elérni, hogy ez nekem pl 48 voltról müködjön, miközben pl 1000 wattos legyen a teljesítménye?Tudom,hogy most megint soktól fogom kapni a fejmosást, hogy álljak neki és vegyem át az alapoktól., ez is igaz....De nem lehetne erre a kérdésre egy egyszerű,érthető választ kapni? Pl az jó lenne,ha vennék egy 0,5 mm átmérőjű huzalt és azt feltekerném foganként mondjuk 100 szor?Bldc motor driverem lenne, mert rendeltem a netről.Tehát a kérdés az lenne,hogy hogyan tudom kiválasztani a huzal átmérőjét és a tekercs menetszámát ha akarok építeni egy adott teljesítményü motort?pl 36 volt és 800w, vagy 24 volt és 650w, vagy 48 volt és 1200w,stb.
2017. dec. 2. 12:52
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez a számoló jó lesz ide?

[link]

2017. dec. 2. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!