Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megrázhat a telefon?

Megrázhat a telefon?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne nézzetek hülyének, egyrész azért sem, mert semmit nem értek az ilyen készülékekhez. Van egy iPhone 5-m, aminek betört a kijelzője, 3 hónap után kicseréltettem a kijelzőjét, de most mindig ha hozzáérek, már nemcsak a kijelzőhöz, de magához a telefonhoz, akkor olyan, mintha csípne. Nem kifejezetten az az érzés, amikor megráz valami, de olyan bizsergő érzést érzek. Lehet csak bebeszélem, de ki tudja. Szóval, valaki hozzáértő mit gondol? Kizárt vagy rázhat? (nincs töltőn)

21/L


2017. aug. 2. 22:45
 1/6 A kérdező kommentje:

És az a kicsi fizika tudásom, ami van, ennyibe telik:

tudjuk, ha nincs töltőn a készülék, tehát közvetlen áramot nem kap, nem tud áramütés érni, DE a telefon sem működik magától, az akkumulátor töltődött fel árammal (ennek a fizikáját már nem ismerem), viszont emlékszem, hogy még anno egy kísérleten batrival világítottuk meg az égőt, és amikor megnyaltuk, akkor enyhe csípést éreztünk a nyelvünk hegyén. Gondolom egy ennyi mindenre képes telefon már több egy kisiskolás batrinál. De szóljatok, ha tévedem.

2017. aug. 2. 23:07
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az a "batri"? És hogyan világítottátok meg vele az izzót?
2017. aug. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2017. aug. 3. 01:43
 4/6 2*Sü ***** válasza:

> a batri az elem


Én sem értettem, hogy mi az a batri. Most jöttem rá, hogy az angol „battery” lett idióta módon – még csak nem is jó kiejtéssel – fonetikusan átvéve. Ha magyarul ír valaki, mondja azt, hogy elem, vagy inkább akkumulátor, esetleg aksi. Ha viszont angolul ír valaki, akkor meg angolul írjon. Dúlyú ándösztend? ;-)


Igen, a telefonban akkumulátor van. De ennek a feszültsége – 5 V – kevés ahhoz, hogy bőrön keresztül érezhető hatást váltson ki. Gondolom a telefont meg nem szoktad nyalogatni. Viszont a kijelző repedésein felgyűlhet statikus elektromosság. (Amúgy egy teljesen ép készüléken is előfordul.) Ez a bőrödhöz képest nagy potenciálkülönbséget (feszültséget), de kis áramerősséget szokott jelenteni. A készülékre nézve általában ártalmatlan, de hozzáérve meg tud csípni, bizsergetni, de ez akkor történik meg, mikor éppen hozzáérsz a készülékhez. (Amúgy nem veszélyes, csak kellemetlen tud lenni.)

2017. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha a telefon hátulján érzem, amikor nem érek a kijelzőhöz? Az nem reális?
2017. aug. 3. 12:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én telefonom akkumulátora 3,8 V feszültségű.

Legyen a tied 5 V.

Ha téged az 5V megráz, akkor el kell menni a bőrgyógyászatra és leszigeteltetni magad.

Mond, hogy potenciálgrádiensed van. Segíteni fognak :-)

2017. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!