Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » AZ ULTRAHANG vizsgálat az...

AZ ULTRAHANG vizsgálat az olyan mint a ct vagy a röntgen és sugárzást bocsát ki?

Figyelt kérdés

2017. jún. 29. 15:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Visszaolvasva a tegnapi írásaimat van pár mondat, amibe simán bele lehet kötni, az hogy én meg máskép értelmeztem a dolgot, nyilván nem volt érzékelhető a szövegből.

Úgyhogy jogos volt.

De legalább a végére tisztázódott a dolog.

2017. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
53%

A "földbe döngölés" oka (részemről) az volt, hogy úgy helyesbítgetsz, hogy alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában.

Ha egy naiv, butus első hozzászólás lett volna, akkor megúsztad volna egy egyszerű lepontozással.

2017. júl. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%
Ultrahang sugárzást bocsát ki. Jót nem igen tesz, de valószínűleg kárt se, ahogy a többi se, és a többit se lehet érezni. De 3 oldalon át erősködni, hogy a hanghullám egyenlő az em hullámmal, az nem semmi.
2017. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó !


Úgy éreztem tisztáztuk a félreértés okát, beismertem, hogy hibáztam, elnézést kértem, megadtam magam. Mit kéne még tennem ?

A "földön fekvő" emberbe még egyszer utoljára belerúgni az sem semmi.

2017. júl. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 EagleHUN ***** válasza:

Most viszont Cort-nak van igaza #23-as!


"Ultrahang sugárzást bocsát ki."

Pont ez az ami tisztázva lett oldalakon át és Cort már megértette, hogy semmiféle "sugárzása" nincsen az ultrahangnak, csupán az anyagok rezgéséről van szó!

Az erre a célra épített megfelelő ultrahang hangszóró vagy egyéb megoldás képes kibocsájtani (és nem kisugározni).


Mi több az elektromágneses sugárzás sem bocsájt ki semmit, mivel ő maga a sugárzás! Egy lámpa, UV led vagy röntgencső na az kibocsájt elektromágneses sugárzást!


Kérlek ne zavard össze!

2017. júl. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 EagleHUN ***** válasza:

Csak érdekességként egy korábbi saját kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..

2017. júl. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
De te nagyon okos, a hangszóró, az hangsugárzó, és hangot sugároz...
2017. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy van nekem is egy kérdésem konkrétan csak neked szól.

Ha veszek egy fényvetőt, mert fényt akarok ültetni, egy fénymagból kb. mennyi fény terem majd?

2017. júl. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
És egyszer elolvashatnád/értelmezhetnéd a kérdést! Nem én vagyok a hülye attól, hogy szerinted az ultrahang vizsgálaton nem történik ultrahang sugárzás.
2017. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Rossz napod van 29-es ?
2017. júl. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!